Piątek, 10 kwietnia 2020. Imieniny Borysławy, Makarego, Michała

Kłamstwa, manipulacje, zdrady... Najnowszy thriller Agnieszki Pietrzyk jest pełen niełatwych emocji. Nikt się nie dowie ma dziś premierę. Czym zaskoczy czytelników elbląska pisarka?

2020-03-25 02:47:51 (ost. akt: 2020-03-25 02:47:53) Artykuł sponsorowany

Kryminalny Elbląg

Na kartach kryminału Elbląg pojawił się za sprawą elbląskiej serii, której bohaterami są komisarz Kamil Soroka oraz prokurator Milena Łempicka-Krol. Śmierć kolekcjonera, Porwanie oraz Zostań w domu przyniosły czytelnikom wiele emocji, a miasto stało się tłem rozmaitych intryg kryminalnych. To tu poniósł śmierć kolekcjoner papierów wartościowych. To tu ojciec wpada na pomysł upozorowania porwania syna. To tu mieszkańcy jednego z wieżowców stają się zakładnikami terrorystów.
W swojej najnowszej książce Agnieszka Pietrzyk zmienia jednak środowisko. Nikt się nie dowie przenosi czytelników do jednej z niewielkich nadmorskich miejscowości, a bohaterami opowiadanej przez nią historii zostaje zwyczajna rodzina. Wydawałoby się, że w związku z tym fabuła okaże się raczej spokojna.

Nic bardziej mylnego. Nikt się nie dowie kipi od emocji!

Tajemnice rodziny Rottmanów

Agnieszka Pietrzyk przygląda się ludziom, którzy prowadzą zwyczajne życie. Łatwo się z nimi utożsamić, łatwo wejść w ich świat i zrozumieć męczące ich problemy. Autorka wikła bohaterów w tajemnice oraz tragiczne wydarzenia i pokazuje, do czego mogą doprowadzić kłamstwa, manipulacje czy igranie z uczuciami. W Nikt się nie dowie ważna jest nie tylko intryga kryminalna, ale także, a może przede wszystkim, ważne są emocje, motywacje i decyzje podejmowane przez bohaterów.

Rodzina Rottmanów, główni bohaterowie tej historii, chyba sami nie są do końca świadomi, jak zawiłe relacje ich łączą, jak wiele w nich jest niedomówień i kłamstwa. Pewnego dnia dochodzi do dramatu. Borys, odnoszący sukcesy pisarz kryminałów, znajduje ciało żony pod tarasem ich nadmorskiego domu. Poprzedniego wieczora, oprócz małżonków, w domu przebywali tylko ich syn i córka wraz z koleżanką. Czy Malwina jest ofiarą morderstwa, czy nieszczęśliwego wypadku? A może sama postanowiła skończyć ze swoim życiem?

Rozpoczyna się śledztwo, a wraz z nim na jaw zaczynają wychodzić długo skrywane tajemnice i rodzinne brudy. Romanse, zdrady i nieuczciwy biznes burzą sielankowy obraz życia, wydawałoby się idealnej, rodziny Rottmanów.

Co przydarzyło się Malwinie? Jakie tajemnice skrywała ona i jej bliscy? Tego dowiecie się z lektury Nikt się nie dowie, książki, o której Magda Stachula, autorka poczytnych powieści psychologicznych, mówi: „Tu nic nie jest oczywiste. Świetnie skonstruowany thriller. Przepadłam na kilka godzin”.

http://m.wm.pl/2020/03/orig/1080x1080-nikt-sie-nie-dowie-2-619074.jpg

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. nikosy #2897593 | 188.146.*.* 1 kwi 2020 09:21

    Widzieli to - virtualo.pl/ebook/dylemat-i297645/ ? To kolejny hit tej samej autorki. Mega dobry, wciągający thiller, jak zawsze u niej. Jak dla mnie - mistrzyni tej tematyki. Są też inni autorzy, którzy w ostatnim czasie mocno się wyróżnili, ale ona jest pod tym względem jak dla mnie wybitna.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz