środa, 23 września 2020. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Challenge piłkarzy Olimpii Elbląg

2020-03-25 12:00:00 (ost. akt: 2020-03-25 13:51:18)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Piłkarze ZKS Olimpii postanowili pomóc elbląskiemu szpitalowi. Zorganizowali zbiórkę i kupili środki, których szpital teraz bardzo potrzebuje. Postanowili tą akcją zachęcić inne kluby do podobnych działań. Jak to działa? Jak wszystkie wyzwania w dzisiejszych czasach! Olimpia Elbląg nominowała kolejne trzy kluby z Polski do zorganizowania zbiórki u siebie.

– W mediach społecznościowych obserwujemy wysyp przeróżnych wyzwań: od żonglerki rolką papieru po publikację najładniejszych bramek, lecz żadna z tych rzeczy realnie nie pomoże walce z panującą epidemią – mówi Łukasz Wesołowski. – Dzisiaj wychodzimy z inicjatywą rozpoczęcia kolejnego, konkretnego i przede wszystkim znaczącego w obecnej sytuacji challenge'u.

http://m.wm.pl/2020/03/orig/ol1-619171.jpg

Piłkarze ZKS Olimpia Elbląg zorganizowali między sobą zbiórkę funduszy na zakup najpotrzebniejszych środków oraz akcesoriów dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Na liście znalazły się rękawiczki lateksowe i nitrylowe, środki bakteriobójcze, koncentraty do dezynfekcji oraz dozowniki. - Zdajemy sobie sprawę, że to tylko kropla w morzu potrzeb, ale z pewnością może ona napędzić falę kolejnych działań niosących pomoc – dodaje Łukasz Wesołowski.

- Piłkarze elbląskiej Olimpii to kolejna już grupa, która odpowiedziała na nasz apel o pomoc dla szpitala - mówi Anna Kowalska ze szpitala. - To bardzo szlachetny gest naszych sportowców, którzy w tej trudnej dla wszystkich sytuacji, potrafili okazać społeczną solidarność. Chcę zaznaczyć, że taka postawa zdecydowanie dodaje nam, pracownikom szpitala, siły, że pozwala nam przetrwać codzienne zmęczenie. To także poczucie, że wspólnymi siłami możemy dokonać o wiele więcej, i co najważniejsze - być o wiele bardziej skuteczni w tej, jakby nie było, nierównej walce.

http://m.wm.pl/2020/03/orig/ol2-619227.jpg

– Pomysł jest taki, aby kolejne piłkarskie kluby poszły tą samą drogą, a skoro żyjemy w dobie wyzwań, to nominujemy naszych trzech niedoszłych rywali z drugoligowych boisk do zaoferowania pomocy dla swoich lokalnych szpitali – mówi Wesołowski.

Nominowani zostali Stal Stalowa Wola PSA, Resovia Rzeszów oraz Znicz Pruszków. – Bonusowo zapraszamy do udziału nasze elbląskie szczypiornistki z EKS Start Elbląg – kończy Łukasz Wesołowski.

k

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB