Niedziela, 28 lutego 2021. Imieniny Ludomira, Makarego, Wiliany

Osadzeni z elbląskiego aresztu szyją maseczki

2020-04-01 19:55:51 (ost. akt: 2020-04-01 20:03:01)

Autor zdjęcia: Areszt Śledczy w Elblągu

W dobie epidemii koronawirusa podejmujemy wszelkie działania, które mogą zwiększać bezpieczeństwo wszystkich tych, którzy wykonują swoją w pracę na pierwszej linii walki z pandemią.

Areszt Śledczy w Elblągu włączył się w akcję pomocową dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu przy ul. Królewieckiej. Szpital zwrócił się z apelem o wsparcie w zakresie pozyskania niezbędnych, w bezpośrednim kontakcie z pacjentem, materiałów ochronnych takich jak: maseczki, gogle, fartuchy itp.

https://m.wm.pl/2020/04/orig/2-620462.jpg

– Pomysł pojawił się szybko – będziemy szyć maseczki. Postanowiliśmy wykorzystać część materiałów, które były przeznaczone na przygotowanie wielkanocnych upominków. Corocznie bowiem wspomagamy Hospicjum w Gdańsku poprzez przekazanie przygotowanych w trakcie terapii zajęciowej ozdób świątecznych. Zdwoiliśmy wysiłki, by w tych trudnych chwilach pomóc też innym tj. personelowi szpitala, który jest w bezpośrednim zagrożeniu zdrowia i życia. Wiem jak trudna jest to praca i jak bardzo obarczona ryzykiem zawodowym, gdyż sama pracowałam przez 20 lat jako pielegniarka w Oddziale Anestezjologii Intensywnej Terapii. Dziś, choć w taki sposób, chciałabym wesprzeć swoje koleżanki pielęgniarki – wyjaśnia terapeutka st. szer. Beata Chwiej

Część materiału do uszycia maseczek przekazała pani Weronika Chomacka elbląska koordynatorka ogólnopolskiej akcji pomocy szpitalom. Pozostała część materiału pochodzi ze zbiórki zorganizowanej przez funkcjonariuszy i pracowników aresztu. Natomiast resztę środków na zakup tasiemek i gumek do maseczek finansował dyrektor elbląskiej jednostki. Maseczki szyte są przez osadzonych z oddziału terapeutycznego w ramach terapii zajęciowej prowadzonej przez terapeutów oddziału.

https://m.wm.pl/2020/04/orig/1-620461.jpg

– Nasi podopieczni bardzo chętnie uczestniczą w akcjach charytatywnych i pomocowych. Daje im to poczucie, że są potrzebni, że są wartościowymi ludźmi. Dla niektórych jest to forma rekompensaty za błędy jakie popełnili w życiu, dla innych droga do budowania lepszych relacji z otoczeniem i budowania własnego poczucia wartości i sprawstwa, czyli poczucia, że mogę wpływać pozytywnie na to, co się dzieje wokół mnie, mogę sprawiać, że dzięki mnie ktoś inny może czuć się lepiej. Pomaganie innym to najlepsza forma terapii – mówi terapeuta mł. chor. Zbigniew Nisztuk.

kpt. Anna Downar
Rzecznik Prasowy Aresztu Śledczego w Elblągu


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Zmartwiony #2898279 | 95.41.*.* 1 kwi 2020 23:00

    Szkoda, że nikt nie mówi o tym, że w dobie korona wirusa nie zostały wstrzymane transporty osadzonych między aresztami. Uważam, że to wielkie zagrożenie zarówno dla.pracowników jak i osadzonych.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz