Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Olimpia Elbląg została okradziona!

2020-04-05 15:14:04 (ost. akt: 2020-04-05 15:15:20)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Pandemia koronawirusa to trudny czas dla klubów, które muszą się liczyć ze stratami finansowymi. Na dodatek drugoligowa Olimpia Elbląg padła ofiarą... zuchwałej kradzieży.

Ze względu na pandemię COVID-19, piłkarze Olimpii – jak wszyscy w kraju – ćwiczą już tylko indywidualnie, a budynek klubowy świeci pustkami. Jak się okazuje, na tym okresie społecznej izolacji skorzystali bez skrupułów... złodzieje, którzy włamali się do siedziby żółto-biało-niebieskich i ukradli sprzęt sportowy o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych! Elbląski klub poinformował o tym przykrym zdarzeniu na swoim oficjalnym profilu w mediach społecznościowych...
„Drodzy Kibice, jest to dla nas wszystkich trudny czas, w którym odbywamy społeczną kwarantannę, jednoczymy się w myśl lepszego jutra i stajemy się odpowiedzialni za dobro ogółu. Pamiętajmy jednak o zabezpieczeniu i monitorowaniu swojego mienia, które znajduje się poza miejscem naszego zamieszkania” – apeluje na początek swojego oświadczenia Olimpia.

„Ku przestrodze, na domiar złego, na przestrzeni kilku dni ktoś wykorzystał chwilę naszej nieuwagi i włamał się na teren ośrodka treningowego przy ul. Moniuszki 29. Straty materialne możemy policzyć w kilkudziesięciu tysiącach złotych”.
„Straciliśmy sprzęt treningowy, piłki, narzędzia do pielęgnacji boisk i wiele innych, cennych rzeczy. Niech to zdarzenie będzie dla Was sygnałem do trzymania się na baczności. Zabezpieczajcie swoje domy, działki, ogrody, garaże oraz inne miejsca, bo – jak widać – złodzieje nie mają sumienia, nawet w obliczu panującej sytuacji epidemiologicznej” – zauważa klub z Elbląga.
Olimpia, tak jak większość klubów w Polsce, znalazła się w dobie koronawirusa w trudnym położeniu finansowym i martwi się o swoją przyszłość. Pod koniec marca zarząd klubu zaapelował nawet do swoich kibiców z prośbą o pomoc w tych trudnych czasach. Uruchomiono dwie zbiórki pieniędzy, mające na celu wsparcie pierwszego zespołu oraz grup młodzieżowych skupionych w Akademii. Wczoraj po południu na pierwszym koncie było ponad 2200 zł, a na drugim – nieco powyżej 1000 zł.
Poniżej zamieszczamy „zrzutkowy” apel Olimpii, zamieszczony jeszcze kradzieżą, która pogłębiła finansowe potrzeby klubu...
„W obliczu zbliżającej się ciężkiej sytuacji finansowej, Zarząd ZKS Olimpia Elbląg apeluje do wszystkich kibiców, sympatyków, sponsorów oraz ludzi dobrej woli, o wsparcie, które pomoże utrzymać się na nogach w tych ciężkich dla całego piłkarskiego środowiska czasach. W tym celu zostały uruchomione dwie zbiórki na platformie www.zrzutka.pl.
W linkach poniżej znajdziecie szczegółowe opisy zrzutek, określone cele oraz informacje na temat interesujących nagród, które możecie otrzymać poprzez wpłaty, w tym np. odbycie treningu z pierwszym zespołem czy wspólny wyjazd na mecz.

Wsparcie finansowe dla pierwszego zespołu:
https://zrzutka.pl/fbfu89

Wsparcie finansowe Akademii ZKS Olimpia Elbląg:
https://zrzutka.pl/c2dmxk

Głęboko wierzymy, że wspólnymi siłami, zbiorową mobilizacją i ze sportowym duchem walki wygramy „mecz” o przyszłość żółto-biało-niebieskich barw”.

Przypomnijmy: po 22 kolejkach II ligi Olimpia zajmuje wysokie, piąte miejsce w tabeli, tracąc sześć punktów do drugiej pozycji, dającej bezpośredni awans. Gdyby ekipa trenera Adama Noconia dokończyła rozgrywki na piątym miejscu, to zagrałaby w barażach o I ligę... pes

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. TRZEBA BYC OSTRORZNYM #2900835 | 88.156.*.* 5 kwi 2020 21:48

    MIEC OCZY I USZY OTWARTE , POPODEJRZANI TAKIEJ OKAZJI NIE PRZEPUSZCZO

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz