Wtorek, 7 lipca 2020. Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa

To przez nią czują się zapomniani [ZDJĘCIA]

2020-06-04 12:00:00 (ost. akt: 2020-06-04 07:06:10)
Droga przy ul. Nizinnej

Droga przy ul. Nizinnej

Autor zdjęcia: kk

Pan Jan od 45 lat mieszka przy ul. Nizinnej w Elblągu. Tutaj prowadził gospodarstwo rolne, którym teraz zajmuje się jego syn. Mężczyzna opowiedział nam o pobliskiej drodze, która od lat jest w złym stanie i utrudnia życie okolicznych mieszkańców.


Jak informuje elbląski Urząd Miasta, ulica Nizinna jest drogą gruntową na całym odcinku od ul. Strażniczej do drogi serwisowej, która dwa razy w roku, w ramach bieżącego utrzymania dróg, jest profilowana i uzupełniana kruszywem. Pan Jan zauważa jednak, że prace wykonywane są przy użyciu niskiej jakości materiałów, a przy częstym używaniu, jezdnia szybko wraca do poprzedniego stanu.

Urząd przypomina również, że wczesną wiosną tego roku, na zlecenie Departamentu Zarządu Dróg Elbląskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Elblągu wykonało remont cząstkowy polegający na uzupełnieniu ubytków, które w największym stopniu mogły wpływać na użytkowanie drogi. Jak jednak twierdzi Jan Wiśniewski, prace nie zostały wykonane odpowiednio, a materiał uzupełniający ubytki szybko został wypłukany przez deszcz. — Zawsze jest to samo. Połatają tylko z przodu, a dalej nie robią. Droga od lat jest zaniedbana, nikt nie usuwa z niej poprzewracanych drzew, które stanowią realne zagrożenie — mówi nasz rozmówca. — Na bieżąco zgłaszamy prośby o interwencje, ale zdaje się, że pozostają ignorowane. Mam wrażenie, że gdyby nie to, że przyłączono nasz rejon do miasta, to asfalt na tej drodze już dawno byłby zrobiony — zauważa.

Władze odpowiadając na nasze zapytanie, informują, że w 2020 realizowane będzie zadanie pod nazwą „Modernizacja drogi gminnej nr 401117N — ulicy Nizinnej w Elblągu stanowiącej dojazd do gruntów rolnych”, na które udało się pozyskać środki w wysokości 70 tys. zł. Zakres robót ma obejmować utwardzenie odcinka ulicy Nizinnej poprzez wykonanie nawierzchni bitumicznej o szerokości 3,5 metra wraz z obustronnymi poboczami z kruszywa. Do realizacji zaplanowano odcinek długości około 280 metrów, od posesji nr 1 do posesji nr 12. Zdaje się więc, że planowane roboty kolejny raz ominą ten odcinek drogi, o którego remont stara się pan Jan. — Czujemy się tak, jakbyśmy dla miasta nie istnieli — mówi nasz rozmówca. — Droga jest robiona byle jak albo wcale. Używana z dużą częstotliwością powinna zostać zrobiona raz, a porządnie. W pobliżu jest wyjazd na krajową siódemkę, więc sporo samochodów tędy przejeżdża. Pomijając nawet ten aspekt, to my, okoliczni mieszkańcy, mamy utrudniony dojazd do naszych pól, a przez liczne dziury na drodze nasz sprzęt też bardzo szybko się niszczy — dodaje mężczyzna.

Urząd Miasta w Elblągu wskazuje, że w poprzednich latach, dzięki dofinansowaniu z dochodów budżetu województwa, zostały wykonane utwardzenia nawierzchni gruntowych mieszankami mineralno-asfaltowymi na ulicach Kalinowej, Dalekiej, Peryferyjnej, Wyżynnej i Jaworowej. Miejmy nadzieję, że i zapomniany odcinek drogi przy ul. Nizinnej doczeka się odpowiedniej renowacji.

kk


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plKomentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Linda Mark #2930807 | 197.210.*.* 8 cze 2020 11:24

    JAK UZYSKAŁEM MÓJ POŻYCZKĘ Z TEJ WIELKIEJ FIRMY Witajcie moi drodzy ludzie, jestem Linda McDonald, obecnie mieszkająca w Austin Texas w USA. W tej chwili jestem wdową z trójką dzieci i utknąłem w sytuacji finansowej w kwietniu 2020 r. Musiałem zrefinansować i opłacić rachunki. Próbowałem szukać pożyczek od różnych firm pożyczkowych, zarówno prywatnych, jak i korporacyjnych, ale nigdy z sukcesem, a większość banków odmówiła mi kredytu, nie daj się zwieść tym oszustom, którzy nazywają ich pożyczkodawcami, wszyscy są oszustwem, chcą tylko twojego pieniądze i dobrze ich nie słyszysz, oni zrobili mi to dwa razy, zanim spotkałem pana Davida Wilsona, najciekawsze jest to, że moja pożyczka została przekazana mi w ciągu 74 godzin, więc radzę skontaktować się z panem Davidem, jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem pożyczki i masz pewność, że możesz go spłacić na czas, możesz skontaktować się z nim za pośrednictwem poczty elektronicznej… zaplanuj, jeśli musisz skontaktować się z jakąkolwiek firmą w sprawie zabezpieczenia pożyczki bez zabezpieczenia, a następnie skontaktuj się z panem Davidem Wilsonem w sprawie pożyczki. Oferują one wszelkiego rodzaju pożyczki Pożyczka krótkoterminowa (5_10 lat) Pożyczka długoterminowa (20_40) Pożyczka na media (10_20) Oferują pożyczki jak Pożyczka mieszkaniowa ............. Pożyczka biznesowa ........ Pożyczka dłużna ....... Pożyczka studencka .......... Pożyczka na rozpoczęcie działalności gospodarczej Pożyczka biznesowa ......., Pożyczka firmowa .............. itd E-mail .......... (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Je li chodzi o kryzys finansowy i pożyczkę, to pożyczka finansowa Davida Wilsona jest miejscem, do którego należy się udać, proszę powiedz mu, że pani Linda McDonald kieruje tobą Powodzenia ... …

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. blu #2929211 | 79.190.*.* 4 cze 2020 12:37

    Złóżcie wniosek na "Oczko +" dofinansowanie na każde z nich da sporą kwotę. Można zrobić nad nimi takie małe kładki z programu "Kładka +" i będzie gites

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)