Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Serbska kolonia w Elblągu

2020-06-20 16:00:00 (ost. akt: 2020-06-20 16:00:11)
Katarinq Bojicić

Katarinq Bojicić

Autor zdjęcia: archiwum klubu

Zawodniczki superligowego Startu obecnie są na urlopach, ale elbląscy działacze wolnego nie mają. Właśnie podpisali dwa kolejne kontrakty: z rozgrywającą Joanną Gędłek oraz z Katariną Bojičić, 22-letnią serbską obrotową.

Zarząd Startu jest już po rozmowach ze wszystkimi zawodniczkami, z którymi przedłużył kontrakty o kolejny rok. Dobra wiadomością dla kibiców jest taka, że w elbląskim klubie ponownie zobaczymy Joannę Wagę, czyli najbardziej doświadczoną zawodniczkę i kapitana drużyny, dla której będzie to już ósmy sezon w Starcie. — To bardzo dobra wszechstronna zawodniczka, która ma duży wpływ na atmosferę w zespole — stwierdza trener Niewrzawa. — Jej umiejętności to duże wsparcie dla mniej doświadczonych koleżanek z drużyny.
Klub przedłużył też kontrakt z rozgrywającą Justyną Świerczek, która w poprzednim sezonie z powodu poważnej kontuzji nogi nie zagrała ani jednego meczu mistrzowskiego. Dla Świerczek będzie to czwarty sezon występów w Starcie. Poza tym pod koniec minionego tygodnia zarząd Startu podpisał dwuletnią umowę z 22-letnią Joanną Gędłek, która przez ostatnie trzy sezony występowała w pierwszoligowym MKS Kościerzyna. W minionym sezonie w rozegranych 17 meczach Gędłek zdobyła 123 gole, poza tym ma za sobą występy w juniorskiej i młodzieżowej reprezentacji Polski.
Kilka dni później do Startu dołączyła Katarina Bojičić, 22-letnia serbska obrotowa, która ostatnie dwa sezony grała (wspólnie z Magdaleną Szopińską) w Balonmano Salud Tenerife (beniaminek hiszpańskiej División de Honor).

- Jestem naprawdę szczęśliwa i wdzięczna, że dołączam do zespołu z Elbląga - powiedziała Katarina Bojičić. - Będzie to dla mnie duże wyzwanie, jednocześnie mam nadzieję, że ciężką wspólną pracą osiągniemy założone cele. Cieszę się również, że w Starcie jest już Milica Rančić, na pewno będzie mi dzięki temu łatwiej wkomponować się w zespół.

Serbka, na którą bardzo liczy trener Niewrzawa, związała się ze Startem dwuletnim kontraktem z możliwością przedłużenia na kolejne sezony. Kadra elbląskiego zespołu liczy obecnie 17 zawodniczek, wśród nich znajduje się pięć szczypiornistek z zagranicy, a tym aż Serbki: Tatjana Trbović, Milica Rancić i Katarina Bojičić. Poza tym są jeszcze Ukrainka Allona Szupyk oraz Białorusinka Hanna Jaszczuk.
Poważne przygotowania do Superligi Start rozpocznie od połowy lipca - najpierw przez dwa tygodnie będzie trenował na obiektach własnych, a na początku sierpnia podopieczne trenera Niewrzawy wyjadą na dwutygodniowe zgrupowanie, które zostało zaplanowane na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. W planach drużyna ma też turnieje i gry kontrolne, m.in. od 14 do 16 sierpnia zagra w turnieju w Piotrkowie Tryb. Następnie weźmie udział w zawodach w Koszalinie, a tuż przed rozpoczęciem rozgrywek zagra w turnieju w Elblągu.
— Rozgrywki Superligi rozpoczną się w pierwszy weekend września — powiedział nam Marek Janicki, prezes PGNiG Superligi. Wiadomo już, że w sezonie 2020/21 zagra osiem klubów. Zgodnie z planem rozegrane zostaną pełne cztery rundy, czyli 28 kolejek.
dryh, JKKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. er ce #2936993 | 83.23.*.* 22 cze 2020 08:44

    Nie możemy się doczekać.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz