Czerwona kartka, rzut karny i w efekcie porażka

2020-06-21 19:56:56(ost. akt: 2020-06-21 22:26:41)

W 27. kolejce II ligi Olimpia na wyjeździe przegrała z Bytovią Bytów. Od 58. minuty elblążanie grali w osłabieniu, a gola stracili z rzutu karnego.
* Bytovia Bytów - Olimpia Elbląg 1:0 (0:0)
1:0
- Feruga (60 k); czerwona kartka: Lewandowski (58 Olimpia, za drugą żółtą)

OLIMPIA: Rutkowski - Balewski (34 Morys), Lewandowski, Wenger, Sedlewski (86 Rozumowski) - Kiełtyka (82 Jabłoński), Bednarski, Kuczałek, Ryk, Filipczyk - Demianiuk (73 Branecki).

Aż sześciu piłkarzy Bytovii zostało ukaranych żółtymi kartkami, natomiast w Olimpii sędzia w ten sposób upomniał jedynie Tomasza Lewandowskiego i Dawida Jabłońskiego. Niestety, w 58. minucie Jabłoński żółtą kartkę obejrzał po raz drugi, w efekcie goście musieli grać w osłabieniu.
No i ostatecznie to gospodarze zgarnęli trzy punkty...

* Inne wyniki 27. kolejki: Stal Stalowa Wola - Legionovia Legionowo 2:0, Znicz Pruszków - Skra Częstochowa 2:1, Resovia - Stal Rzeszów 0:0, Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 1:2, Błękitni Stargard - Pogoń Siedlce 2:3, Elana Toruń - Górnik Polkowice 1:4, GKS Katowice - Garbarnia Kraków 2:0, Widzew Łódź - Lech II Poznań 3:2 (po 30 minutach goście wygrywali 2:0!).