Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Pożar budynków gospodarczych

2020-06-22 19:48:12 (ost. akt: 2020-06-22 19:50:49)

Autor zdjęcia: Piotr Kaczyński (OSP Młynary)

W sobotę, 20 czerwca kilka minut przed godziną 20:00 do stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Elblągu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Mikołajki w gm. Młynary. Do zdarzenia natychmiast zostali skierowani strażacy z pobliskich jednostek OSP oraz z JRG nr 3 z Pasłęka.

Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że pożarem objęte były dwa budynki gospodarcze, z czego jeden uległ już całkowitemu spaleniu. Z uwagi na bliską odległość budynku mieszkalnego od ogniska pożaru, działania były prowadzone zarówno w obronie zagrożonego obiektu jak i w natarciu palące się budynki gospodarcze. Po dojeździe na miejsce kolejnych jednostek ochrony przeciwpożarowej i zapewnieniu odpowiedniej ilości środka gaśniczego udało się opanować pożar i obronić zagrożony budynek. Na zakończenie pogorzelisko zostało dokładnie sprawdzone kamerą termowizyjną i przelane wodą. Na tym działania zakończono.

W zdarzeniu brało udział 11 jednostek ochrony przeciwpożarowej (JOP), tj. 42 strażaków z PSP (JRG nr 3 Pasłęk, JRG nr 1 Elbląg) i OSP (OSP Młynary, OSP Milejewo, OSP Kurowo Braniewskie). Na miejscu pracowała także policja oraz pogotowie energetyczne. Przyczyny i okoliczności pożaru wyjaśni policyjne postepowanie.

opracowanie: mł. ogn. Dawid Rogożyński


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. xxx #2937836 | 83.3.*.* 23 cze 2020 11:51

    Dlaczego w artykule nie jest napisane ,że 1/nie było wody do gaszenia-strażacy jeżdzili po 2,5-3 km do stawku,2/ droga dojazdowa do wsi tak wąska.że wozy strażackie stały na drodze Młynarska Wola-Słobity i jak jeden wyjechał to dopiero mógł wjechać drugi. Czy mieszkańcy wsi są od zapewnienia infrastruktury?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Zwolenniczka PO-KO #2937625 | 83.6.*.* 23 cze 2020 08:33

    Pewnie pieron pierdol.ąl

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz