Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Dzikie kąpieliska - dzika nieodpowiedzialność

2020-06-25 20:00:00 (ost. akt: 2020-06-25 12:33:43)

Autor zdjęcia: Straż Miejska w Elblągu

Rozpoczynamy wakacje a wraz z nimi kąpiele... w miejscach zabronionych.

Rozpoczynają się wakacje a wraz z nimi sezon na dzikie kąpieliska. W Elblągu jest ich kilka a każde z nich jest niebezpieczne.

Od kiedy zrobiło się ciepło Straż Miejska w Elblągu otrzymuje wiele zgłoszeń dotyczących kąpieli w miejscach niedozwolonych. Poza tym prowadzimy wzmożone kontrole w najczęściej odwiedzanych przez Elblążan miejscach.

Park Dolinka, wodospad to bardzo niebezpieczne miejsce do schłodzenia się. Jest tam ślisko poza tym nurt wody spadającej z wodospadu jest dość silny. Kąpielisko przy ul. Mazurskiej - "Ciepła Woda" to kolejne miejsce niebezpieczne w którym już przecież tak wiele było wypadków. Kolejne z wielu to np. kąpielisko przy ul. Junaków gdzie pomimo zakazu mieszkańcy Elbląga szukają trochę ochłodzenia. Bądźmy odpowiedzialni, sprawdzajmy gdzie nasze dzieci spędzają czas wolny, sami też nie próbujmy ich tam zabierać. W takich miejscach o tragedię nie trudno co pokazują nam liczne sytuacje z lat uprzednich.

Straż Miejska w Elblągu przypomina, że kąpiel w miejscu zabronionym o czym mowa w art. 55 KW zagrożona jest mandatem karnym w wysokości do 500zł lecz apelujemy o świadomość, że jest to najmniejszy wymiar kary w porównaniu do tego jakie zagrożenie dla życia i zdrowia "oferują" takie miejsca.

Straż Miejska w Elblągu

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB