Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Wotum zaufania dla prezydenta Elbląga

2020-06-25 15:12:00 (ost. akt: 2020-06-25 15:20:47)

Autor zdjęcia: na

Prawie 4 godziny debatowali elbląscy radni nad Raportem o stanie Miasta za 2019 rok. Ostatecznie, przewagą 6 głosów udzielono prezydentowi wotum zaufania.

- Uważam, że rok 2019 będzie mógł się zapisać jako dobry rok, rozwojowy – mówił Witold Wróblewski, prezydent Elbląga podczas konferencji, która odbyła się dzień przed sesją Rady Miasta. Prezydent nie krył zadowolenia, zapewne dlatego, że wynik wykonania budżetu przekroczył 100 procent.

- Jeśli chodzi o raport o stanie miasta, jest on bardzo obszerny i wyczerpujący – mówił prezydent. - Przedstawiliśmy ten materiał wszystkim radnym. Myślę, że te informacje o zadaniach, które nie zostały wykonane, bądź tylko częściowo zostały wykonane, zostały radnym wyjaśnione. W raporcie jest 16 działów. Pokazuje on pracę całego samorządu, nie tylko prezydenta.

Dzisiaj, 25 czerwca Witold Wróblewski przedstawił Radzie Miejskiej Raport o stanie Miasta za 2019. Obejmuje on podsumowanie działalności prezydenta w ubiegłym roku, a w szczególności realizację polityki, programów i strategii, oraz uchwał Rady Miejskiej w Elblągu. Po zapoznaniu się z raportem oraz przeprowadzeniu nad nim debaty, Rada Miejska w Elblągu postanawia udzielić wotum zaufania prezydentowi Elbląga.

- Pragnę serdecznie podziękować Radzie za wotum zaufania i podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w jego przygotowanie – mówił Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. – Bardzo dziękuję.

Za udzieleniem prezydentowi wotum zaufania opowiedziało się 15 radnych, przeciw było 9 radnych, jedna osoba nie głosowała, był to radny Paweł Fedorczyk.

na


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. on #2939198 | 109.241.*.* 25 cze 2020 16:21

    ...kto ma większość ten rządzi...tak już jest w demokracji...

    ! - + odpowiedz na ten komentarz