2020-06-28 11:42:38(ost. akt: 2020-06-28 11:45:08)
zdjęcie ilustracyjne - archiwum

• GKS Przodkowo — Concordia Elbląg 4:0 (1:0)
CONCORDIA: Banach — Bukacki, Włoch, Szawara, Burzyński, Piech, Danowski, Skierkowski, Szmydt, Kołosow, Lernart
W II połowie grali jeszcze: Szawaryn — Błaszczyk, Maciążek, Kopka, P. Pelc, Pawłowski, M. Pelc, Lisiecki, Kahsay

Dla piłkarzy III-ligowej Concordii Elbląg, był to pierwszy mecz kontrolny w okresie przygotowawczym do nowego sezonu. Podopieczni trenera Adama Borosa spotkali się na wyjeździe z beniaminkiem III ligi grupy drugiej i zeszli z boiska pokonani, różnicą aż czterech goli. — To był niezły mecz w wykonaniu obu drużyn. Dużo było walki, w których gospodarze wykorzystali nasze błędy indywidualne, a że byli przy tym skuteczni, cztery razy umieszczali piłkę w siatce. Z przebiegu gry na tak wysoką porażkę na pewno nie zasłużyliśmy - mówi drugi trener Jarosław Talik. Pierwszego gola straciliśmy, tuż przed przerwą, w ostatniej akcji, kiedy to gospodarze wyprowadzili kontrę. Dwie min po przerwie GKS podwyższył rezultat na 2:0. Po godzinie gry nie bez winy naszej defensywy wygrywał 3:0. Po kilku dalszych min gry mieliśmy swoją szansę na zdobycie gola, ale Rafał Lisiecki nie wykorzystał rzutu karnego - mówi Talik. Wynik spotkania ustalony został w ostatniej minucie gry. W tym spotkaniu w zespole elbląskim pojawiło się pięciu nowych piłkarzy. Na testach przebywają Patryk Burzyński, Anton Kołosow, Mateusz Szmydt (ostatnio grający w Huraganie Morąg,) bramkarz Hubert Banach (Siarka Tarnobrzeg) oraz amerykanin Kahsay.. Teraz od poniedziałku podopieczni trenera Borosa, przebywać będą na kilkunastodniowym zgrupowaniu dochodzeniowym w którym trenować będą dwa razy dziennie. Już w najbliższą środę Concordia rozegra drugi mecz kontrolny z Wieżycą Pelplin.