Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Zakaz jazdy rowerem po 12 Lutego

2020-07-06 16:00:00 (ost. akt: 2020-07-06 11:28:31)

Autor zdjęcia: na

W 2015 roku chodnik przy ul. 12 Lutego został bardzo zwężony. Stało się tak przy okazji remontu całej ulicy. Od tego czasu pojawił się problem, ponieważ rowerzyści nie przestali korzystać z tego chodnika, co stwarzało zagrożenie dla pieszych. Sprawą zajął się zarządca drogi.

Chodnik został zwężony na tyle, że minięcie pieszego przez rowerzystę graniczyło w niektórych miejscach z cudem. Zaczynała się więc jazda slalomem, która często mogła doprowadzić do zderzenia. Sytuacja stała się na tyle niebezpieczna, że zarządca postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Od paru dni na chodniku umieszczone są termoznaki z zakazem jazdy rowerem. Czas pokaże, czy takie znaki wystarczą, a rowerzyści zaczną jeździć po wyznaczonych ścieżkach rowerowych.

- Od 2015 roku, tj. od czasu zakończenia inwestycji drogowej polegającej na przebudowie drogi wojewódzkiej nr 504 w ciągu ul. 12 Lutego, kiedy po jednej stronie ulicy wybudowano ścieżkę rowerową dwukierunkową, do zarządcy drogi wpływały telefoniczne uwagi od mieszkańców i osobiste interwencje osób poszkodowanych przez rowerzystów nieprzestrzegających Prawa o ruchu drogowym – informuje Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miasta w Elblągu.

- Piesi czuli się zagrożeni zwłaszcza na wąskim chodniku przy blokach mieszkalnych, jak i przy budynku „Świata Dziecka” – dodaje Łukasz Mierzejewski.

Zarządca drogi postanowił pilotażowo za pomocą termoznaków z symbolem znaku B-9 „zakaz jazdy rowerem” oznakować wąski chodnik przy ul. 12 Lutego od skrzyżowania z ul. Teatralną do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej.

Zadanie zrealizowało Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej przy udziale środków Komisji ds. Bezpiecznych Przestrzeni. Koszt opłacony przez Departament Zarząd Dróg wyniósł ponad 11 tys. zł.

- Wcześniej termoznaki z symbolami tarcz A-17 i B-33 były zastosowane na jezdniach w pobliżu szkół – dodaje Łukasz Mierzejewski. - Teraz też mamy nadzieję, że zostaną dobrze odebrane przez użytkowników dróg, a rowerzyści będą się do nich stosować.

na


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. 5 lat? #2944821 | 78.88.*.* 6 lip 2020 19:57

    5 lat - k..wa czekali na podjęcie sensownej decyzji?! I co w tym czasie rozważali w swoim sercu te tępe dzidy z UM? To się nadaje do nagrody Darwina!

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz