Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Wykolejona cysterna z gazem [ZDJĘCIA]

2020-07-08 10:00:00 (ost. akt: 2020-07-08 08:38:34)

Autor zdjęcia: KP PSP w Braniewie

Podczas wtaczania ze stacji na bocznicę składu cystern wypełnionych gazem, doszło do wykolejenia ostatniego wagonu, który w konsekwencji wypadł z torów. Na miejsce zdarzenia skierowano cztery pojazdy ratownicze z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.


Do zdarzenia doszło 2 lipca na terenie jednego z podbraniewskich terminali przeładunkowych. Wykolejony wagon wypełniony gazem propan-butan skutecznie ograniczył działania na terenie firmy.

Na szczęście wagon, który wypadł z torowiska, nie uległ uszkodzeniu, ani nie doszło do rozszczelnienia, czy wycieku gazu. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone, z pobliskiego placu usunięto pojazdy i maszyny. Pracownicy również dla własnego bezpieczeństwa musieli opuścić teren.

Część cystern kolejowych została odciągnięta od miejsca zdarzenia, na którym, oprócz wykolejonej cysterny, pozostały jeszcze cztery wagony. Strażacy przygotowali linie gaśnicze zakończone kurtynami wodnymi i dokonali kontroli strefy wokół wagonów gazowych. Na miejsce zdarzenia przybyła również grupa operacyjna z KW PSP w Olsztynie. Z uwagi na charakter zdarzenia kierownictwo firmy podjęło decyzję o zaangażowaniu do podniesienia cysterny profesjonalnej firmy świadczącej usługi dźwigowe.

Kolejnego dnia działań, na terenie terminala pojawił się dźwig o nośności 500 ton oraz zespół pracowników gotowych do podjęcia działań związanych z podniesieniem i posadowieniem na kołach cysterny kolejowej szerokotorowej.

Po około 3 godzinach pracy dźwigu i ludzi operacja podnoszenia cysterny wypełnionej gazem zakończyła się powodzeniem. Strażacy oraz pracownicy terminala w bezpieczny sposób postawili wózki jezdne cysterny kolejowej, na które posadowiono zbiornik wagonu. Całość została przemieszczona na terminal gazowy, gdzie wagon został rozładowany.

Dwudniowa akcja oprócz zaangażowania strażaków i pracowników terminala wymagała również uruchomienia zewnętrznych podmiotów specjalizujących się w ciężkich działaniach wspomagających. Efektem tych działań było sprawne i bezpieczne usunięcie powstałego zagrożenia, które od początku nie wymagało ograniczania działalności firmy oraz ewakuacji pracowników lub mieszkańców okolicznych miejscowości.


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plKomentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Linda Mark #2947819 | 197.210.*.* 14 lip 2020 10:43

  JAK UZYSKAŁEM MÓJ POŻYCZKĘ Z TEJ WIELKIEJ FIRMY Witajcie moi drodzy ludzie, jestem Linda McDonald, obecnie mieszkająca w Austin Texas w USA. W tej chwili jestem wdową z trójką dzieci i utknąłem w sytuacji finansowej w kwietniu 2020 r. Musiałem zrefinansować i opłacić rachunki. Próbowałem szukać pożyczek od różnych firm pożyczkowych, zarówno prywatnych, jak i korporacyjnych, ale nigdy z sukcesem, a większość banków odmówiła mi kredytu, nie daj się zwieść tym oszustom, którzy nazywają ich pożyczkodawcami, wszyscy są oszustwem, chcą tylko twojego pieniądze i dobrze ich nie słyszysz, oni zrobili mi to dwa razy, zanim spotkałem pana Davida Wilsona, najciekawsze jest to, że moja pożyczka została przekazana mi w ciągu 74 godzin, więc radzę skontaktować się z panem Davidem, jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem pożyczki i masz pewność, że możesz go spłacić na czas, możesz skontaktować się z nim przez e-mail ……… (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Brak kontroli kredytowej, brak podpisu z jedynie 2% oprocentowaniem, lepsze plany spłat i zaplanuj, jeśli musisz skontaktować się z jakąkolwiek firmą w sprawie zabezpieczenia pożyczki bez zabezpieczenia, a następnie skontaktuj się z panem Davidem Wilsonem w sprawie pożyczki. Oferują one wszelkiego rodzaju pożyczki Pożyczka krótkoterminowa (5_10 lat) Pożyczka długoterminowa (20_40) Pożyczka na media (10_20) Oferują pożyczki jak Pożyczka mieszkaniowa ............. Pożyczka biznesowa ........ Pożyczka dłużna ....... Pożyczka studencka .......... Pożyczka na rozpoczęcie działalności gospodarczej Pożyczka biznesowa ......., Pożyczka firmowa .............. itd E-mail .......... (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Je� �li chodzi o kryzys finansowy i pożyczkę, to pożyczka finansowa Davida Wilsona jest miejscem, do którego należy się udać, proszę powiedz mu, że pani Linda McDonald kieruje tobą Powodzenia ... …

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. mario #2945469 | 81.190.*.* 8 lip 2020 10:52

  Zdjęcia do artykułu to wypadałoby tak umieszczać, żeby nie trzeba było monitora obracać...

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Jędrzej #2945457 | 77.111.*.* 8 lip 2020 10:31

  Widać że bocznica jest zaniedbana no to napewno tory straciły odpowiedni roztaw szyn i stąd wypadnięcie cysterny.Ciekawe kiedy bya kontrola torów.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz