środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Dzisiaj możesz potrenować ze Startem Elbląg

2020-07-22 12:00:00 (ost. akt: 2020-07-21 13:02:15)

Autor zdjęcia: MOSiR Elbląg

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu zaprasza na otwarty trening z zawodniczkami Startu Elbląg. Zajęcia odbędą się dzisiaj w Hali Sportowo-Widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej. Początek o godzinie 16, wstęp wolny.

Trwają wakacje z MOSiR-em, a jedną z najbliższych propozycji dla elblążan w każdym wieku jest dzisiejsze spotkanie z piłką ręczną oraz zawodniczkami elbląskiego klubu.
- Będzie to pierwszy podczas tych wakacji otwarty trening Startu Elbląg – mówi Krzysztof Fedak z Działu Organizacji Imprez MOSiR. – Serdecznie zapraszamy każdego, kto nie tylko lubi piłkę ręczną, ale także jest miłośnikiem aktywnego spędzania wolnego czasu. Będzie można poznać sympatyczne zawodniczki, które zdradzą uczestnikom wiele tajników szczypiorniaka.

- Otwarty trening to świetna promocja piłki ręcznej wśród mieszkańców – nie ma wątpliwości Andrzej Niewrzawa, trener Startu. – Jesteśmy nie tylko zawodowcami, ale i pasjonatami szczypiorniaka, dlatego chętnie bierzemy udział w takich akcjach. Przygotujemy wiele ciekawych elementów treningu, które połączymy rzecz jasna z dobrą zabawą.

Jakie zajęcia drużyna przygotuje dla kibiców? Będzie można sprawdzić się przy rzutach na bramkę, nauczyć się poprawnych zagrań oraz wzmocnić koordynację, refleks i ogólną sprawność ruchową. Będzie w czym wybierać, ale i tak najważniejsza w tym wszystkim będzie dobra zabawa.
Trening ze Startem odbędzie się od godz. 16 do godz. 17:30 w Hali Sportowo-Widowiskowej. W imprezie weźmie udział trener Andrzej Niewrzawa oraz cztery zawodniczki. Kibice, którzy chcą wziąć udział w tym bezpłatnym treningu, muszą mieć buty i strój sportowy.

* Kobieca Superliga rozpocznie sezon 9 września (środa), ale dokładne terminy poszczególnych spotkań i transmisji telewizyjnych poznamy na początku sierpnia. Ponownie o mistrzostwo Polski powalczy jednie osiem zespołów, które rozegrają po 28 spotkań w czterech rundach. Zakończeniem każdej z nich będą hitowe mecze obecnych mistrzyń Polski Perły Lublin z wicemistrzem kraju Metraco Zagłębiem Lubin. 26 z 28 kolejek zaplanowano na weekendy - tylko 1. i 25. zostaną rozegrane w środę.
Koniec pierwszej rundy zaplanowano na 8 listopada, a dwa tygodnie później będzie przerwa dla reprezentacji Polski, która wystąpi na mistrzostwach Europy w Danii i Norwegi (3-20 grudnia). Koniec sezonu przewidziany jest 29 maja. W każdy piątek TVP Sport przeprowadzi transmisję z jednego meczu ligowego.
* 1. kolejka: Perła Lublin — Eurobud JKS Jarosław, Piotrcovia Piotrków Tryb. — Metraco Zagłębie Lubin, KPR Gminy Kobierzyce — Ruch Chorzów, Start Elbląg — Młyny Stoisław Koszalin
* Mecze Startu w I rundzie, 19/20.09: Ruch Chorzów — Start; 26.09: Start — Metraco Zagłębie Lubin; 10/11.10: Perła Lublin — Start; 17/18.10: Start — Piotrcovia Piotrków Tryb.; 24/25.10: KPR Gminy Kobierzyce — Start; 7/8.11: Start — Eurobud JKS Jarosław.
dryh, JK


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB