Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Kanalizacji nie będzie

2020-07-22 08:00:00 (ost. akt: 2020-07-21 21:46:52)

Autor zdjęcia: K

Brak kanalizacji i przyłącza do sieci sanitarnej ulicy Okólnik od lat jest dla jej mieszkańców ogromnym problemem. Mimo interwencji nic w tej sprawie się nie zmienia. Z interpelacją w imieniu mieszkańców zwrócił się do prezydenta radny Paweł Kowszyński.

— Mająca ponad kilometr długości ulica Okólnik, znajduje się na terenie miasta Elbląga, w dzielnicy Warszawskie Przedmieście, między ulicami Grunwaldzką, a Dąbrowskiego — napisał w interpelacji radny. — Ulica ta bezpośrednio sąsiaduje z Elbląskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji.

Jak zauważa radny, sprawa ta była już kilkukrotnie poruszana przez mieszkańców tej ulicy, którzy zgłaszają potrzebę wykonania kanalizacji i przyłączenia do sieci sanitarnej. — W tym miejscu należy nadmienić, że budowa kanalizacji na tej ulicy była zapowiadana już kilka lat temu, a mimo to mieszkańcy nadal czekają na określenie terminu zaplanowania tej inwestycji i jej realizację — dodaje Paweł Kowszyński.

Paweł Kowszyński w swojej interpelacji zaznaczył również, że w Elblągu jest jeszcze sporo miejsc, gdzie nie ma kanalizacji, a ulica Okólnik posiada potencjał do zurbanizowania. — Dlatego apel mieszkańców o przyłączenie tego obszaru jest uzasadniony, zwłaszcza, że przedsiębiorstwo wodociągów i kanalizacji znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie. Czy miasto planuje i kiedy budowę kanalizacji sanitarnej na tej ulicy? — kończy pytaniem radny.

Odpowiedź prezydenta na zadanie przez radnego pytanie była krótka. — Aktualne uzbrojenie w infrastrukturę kanalizacyjną działek w tym rejonie nie jest ujęte w planach Miasta i Elbląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji — poinformował Witold Wróblewski. Mieszkańcom pozostaje zatem uzbroić się w cierpliwość.

K


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. gość #2952090 | 77.253.*.* 24 lip 2020 11:36

    Temat kanalizacji na Okólniku trwa mniej więcej od 2011r., gdy była uchwała RM i w załączniku do niej ulica Okólnik była wpisana w harmonogram prac, aby kanalizacja była tam podłączona. Widać jaką wartość mają podejmowane decyzje przez elbląskie władze...

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Zbyszek #2951545 | 83.23.*.* 22 lip 2020 22:42

    Polecam temat kanalizacji na Dąbrowie. Na ul. Wiązowej miasto wybudowalo kanalizację do której nik się nie podlaczyl. Na ul. Leszczynowej jest za to kanalizacja prywatna w drodze miejskiej.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz