Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Zalane skrzyżowanie zmorą kierowców [ZDJĘCIA]

2020-07-22 10:00:00 (ost. akt: 2020-07-21 22:17:22)

Autor zdjęcia: nadesłane

— Wystarczy, że trochę popada i robi się tu ogromna kałuża — pisze zaniepokojony pan Piotr. — Jak zdarzy się ulewa, to zakrywa całe koła w samochodach! Skrzyżowanie alei Odrodzenia z ulicą Mazurską od dawna stanowi duży problem dla kierowców podczas deszczu.

Pan Piotr, po incydencie, który miał miejsce podczas ostatniej ulewy postanowił podzielić się z nami problemem, z którym zmaga się od dawna. — Skrzyżowanie alei Odrodzenia z ulicą Mazurską przejeżdżam średnio dwa razy dziennie, ponieważ to droga do mojej pracy — napisał do nas pan Piotr. — I choć zazwyczaj jazda tamtędy nie sprawia mi trudności, to podczas opadów deszczu przejechać tamtędy wcale nie jest tak łatwo. Natychmiast robi się w tym miejscu ogromna kałuża. Naprawdę ogromna. Zakrywa całe koła samochodów. Kilka dni temu, wracałem tamtędy do domu po pracy. Jakie było moje zdziwienie, gdy zauważyłem pod blokiem, że nie mam tablicy rejestracyjnej. Szybko wróciłem na skrzyżowanie, bo domyśliłem się, że tam musiała mi spaść. Na szczęście ją znalazłem. Czy nie da się nic zrobić, żeby poprawić bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu? Czy musi dojść do tragedii, żeby ktoś się tym zajął? — pyta pan Piotr.


Odpowiedź z urzędu jest jasna — remontu nie będzie. — W tej chwili nie ma żadnych planów na przebudowę tego skrzyżowania — informuje Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. — Takie sytuacje się zdarzają, woda podczas opadów spływa w dół aleją Odrodzenia, studzienki nie nadążają tego zbierać i stąd tworzy się duża kałuża. Takie problemy dotyczą nie tylko naszego miasta, jest wiele innych miejsc, gdzie jest niżej i studzienki zwyczajnie nie nadążają zbierać wody opadowej.

Urzędnicy, w miarę możliwości, każdy problem starają się rozwiązać. Tak jest również i tym razem. — Mogę zapewnić, że zostanie wystosowane zlecenie do EPWiK, żeby sprawdzono i ewentualnie wyczyszczono studzienki, które są w tym rejonie — dodaje Łukasz Mierzejewski.

Jaki może być jeszcze powód tworzenia się tak ogromnych kałuż? — Jest coraz więcej tych powierzchni utwardzonych, przez co woda nie ma szans wsiąkać w powierzchnię — kończy Mierzejewski. — Woda zatem spływa z ulic, które maja trochę większy kąt nachylenia. Tej wody spływa tak dużo, że studzienki nieraz nie są w stanie tego odebrać.

K


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. takiego wała! #2951568 | 176.105.*.* 23 lip 2020 00:53

  powódź nam nie grozi !! mamy , wreszcie, wspaniałe zbiorniki retencyjne, nowe wały przeciwpowodziowe Na terenach zalewowych, nikt nie mieszka, ci, którzy tam mieszkali, dostali domy i ziemię, gdzie indziej.Nawet cofka na rzekach jest nam niegroźna.Na wszystkich rzekach wpływających do Bałtyku,niejaki ryży kazał zbudować zamykane bramy przeciwzalewowe, podobne do tych w Rotterdamie i na Tamizie, ale dużo od nich nowocześniejsze. Tenże ryży, znany twórca "zielonej wyspy", wraz z przydupasami razem sypali, owe wały, przez 7 lat! Różne kanały telewizyjne pokazywały go ,jak w krawacie i eleganckim garniturze biega po wałach i "pali głupa".Wreszcie mamy wały przeciwpowodziowe których nie musimy się wstydzić, przeciwnie, możemy być z nich dumni! Nawet Amerykanie, co rusz, przyjeżdżają do Polski, obejrzeć, owe wały, sami będą takie budować na Mississippi!! Ponadto, jak powszechnie wiadomo, mamy najwybitniejszego na świecie fachowca do walki z powodzią, niejakie cimoszątko!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Y #2951513 | 31.60.*.* 22 lip 2020 20:53

  No sorry ale taki mamy klimat, a podatek od deszczówki z dachu i tak wejdzie w życie

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. kto i co #2951260 | 194.49.*.* 22 lip 2020 12:32

  Remontowali drogę 503 wiec czemu nie robili jej przez cały odcinek tylko zostawili od tego skrzyżowania aż pod znak Elbląg w stronę Kadyn

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Olo #2951253 | 88.156.*.* 22 lip 2020 12:13

  Czy nie da się nic zrobić? Da się! Zamocować solidnie tablicę rejestracyjną. Na wkręty.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. spoko #2951209 | 80.50.*.* 22 lip 2020 10:56

  w olsztynie to samo !!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz