Poniedziałek, 19 kwietnia 2021. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Wzrosła cena budowy przekopu Mierzei Wiślanej?

2020-09-04 18:00:00 (ost. akt: 2020-09-04 10:29:43)

Autor zdjęcia: Materiały prasowe NDI/Besix

Miało być 813 mln zł, a jest 821 mln zł. — cena pierwszego etapu prac budowy przekopu jest coraz większa. Jak podniesienie kwoty tłumaczy Urząd Morski w Gdyni?

Magdalena Kierzkowska, rzecznik prasowy Urzędu Morskiego w Gdyni tłumaczy, że kwota przeznaczona na realizację części I inwestycji pn. Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską nie wzrosła. — Opublikowane ogłoszenia o modyfikacjach umowy z Generalnym Wykonawcą obejmują zadania, na które Urząd Morski w Gdyni miał zarezerwowane środki finansowe — dodaje.

Z czego więc wynika tak duża różnica w podawanych kwotach? — Prace objęte ostatnim aneksem, pierwotnie zaplanowane były do zrealizowania w ramach osobnego postępowania — tłumaczy Magdalena Kierzkowska. — W toku prac oraz po przeprowadzonych analizach stwierdzono jednak, iż dla sprawnego przeprowadzenia procesu inwestycyjnego, korzystniejsze będzie ich wprowadzenie do umowy podpisanej z Generalnym Wykonawcą.

Jak podaje portal www.rynekinfrastruktury.pl powodem modyfikacji ma być zapotrzebowanie na dodatkowe roboty budowlane, usługi lub dostawy wykonywane przez pierwotnego wykonawcę, a dokładniej przesadzenie szuwaru trzcinowego z miejsc kolidujących z inwestycją. Prace będą prowadzone na wodnym obszarze będącym częścią terenu budowy.

Aktualnie w rejonie Zatoki Gdańskiej wykonywany jest port osłonowy — falochron zachodni i wschodni. Urząd Morski zapewnia, że prace przy kanale żeglugowym toczą się zgodnie z harmonogramem. Zarówno w jego północnej, jak i południowej części wykonywane są aktualnie roboty ziemne, a kolejne ścianki są pogrążane.

Przypomnijmy: Urząd Morski w Gdyni jest inwestorem całego przedsięwzięcia. W tej chwili trwa składanie ofert na wykonanie drugiej części budowy drogi wodnej, a mianowicie obudowę rzeki Elbląg wraz z nowym mostem w Nowakowie.

Kanał żeglugowy ma mieć ok. 1 km długości i 5 m głębokości. Całkowita długość nowej drogi wodnej to 22 800 m. Budowa kanału na Mierzei Wiślanej ma się zakończyć w 2022 roku.

K


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (22) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. שְׁלֹמֹה Liam #2978206 | 185.65.*.* 29 wrz 2020 18:45

  Dobrý den, chcel som rýchlo informovat môj milenec je tam vonku, že prechádza neštastný vztah, myslel som, že on-line kúzlo nefunguje, kým som prišiel do kontaktu s Dr Lomi, ktorý urobil kúzlo pre mna a môj milenec sa vrátil ku mne to bolo potom viem, že duchovné ovládanie fyzickej, Dr Lomi je najlepšie kúzlo kolieska, ktoré vám pomôžu priviest spät svojho milenca, pomôže vám s akýmkolvek rozvodom problém je to najlepšie, co môžete kontaktovat ho na e-mail; lomiultimatetemple@gmail.com alebo napísat cez linku alebo WhatsApp císlo +2349034287285 môže pomôct vyriešit akýkolvek problém.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Felix Alex #2975736 | 143.244.*.* 23 wrz 2020 08:42

  Potrzebujesz pieniędzy na projekt, biznes, podatki, rachunki i wiele innych z innych powodów nasze pożyczki są proste i tanie, skontaktuj się z nami już dziś. Plik pożyczka, której potrzebujesz, możemy zorganizować dowolną pożyczkę, budżet, oprocentowanie już od 3%, odpowiedz teraz na e-mail: Felixalexinvestment22@gmail.com

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Felix Alex #2975735 | 143.244.*.* 23 wrz 2020 08:42

  Potrzebujesz pieniędzy na projekt, biznes, podatki, rachunki i wiele innych z innych powodów nasze pożyczki są proste i tanie, skontaktuj się z nami już dziś. Plik pożyczka, której potrzebujesz, możemy zorganizować dowolną pożyczkę, budżet, oprocentowanie już od 3%, odpowiedz teraz na e-mail: Felixalexinvestment22@gmail.com

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Quickloans #2975051 | 72.52.*.* 21 wrz 2020 16:11

  Firma Szybka Pożyczka, udzielamy pożyczek oprocentowanych 3%. Witam panie / pani. Jesteśmy firmą prywatną i oferujemy pożyczki o niskim oprocentowaniu przy ustalaniu wysokości pożyczki w przedziale od 100 mln do 1000 euro pożyczki na rozwój biznesu: przewaga konkurencyjności / ekspansja biznesowa. (Numer Whatsapp: +16083529056) Oferujemy różne rodzaje pożyczek * Pożyczki osobiste (zabezpieczone i niezabezpieczone) * Pożyczki biznesowe (zabezpieczone i niezabezpieczone) * Kredyt konsolidacyjny Dziękujemy za poświęcenie czasu na przeczytanie tego ogłoszenia. Aby uzyskać więcej informacji i pytań, wyślij nam e-mail już dziś quickloansfirm09@gmail.com Nasza strona internetowa: https://quickloanfirm.webs.com

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Susan Benson #2975004 | 82.102.*.* 21 wrz 2020 14:20

  Witam Szanowni Państwo, Potrzebujecie pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem finansowym. Potrzebujesz kredytu biznesowego, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację swojego projektu? jeśli tak, radzę skontaktować się z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub napisz do nas bezpośrednio przez WhatsApp na numer: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź. Jesteśmy firmą świadczącą kompleksowe usługi finansowe i staramy się pomóc Ci poprawić długoterminowe i krótkoterminowe cele finansowe. Specjalizujemy się w dostarczaniu strukturyzowanych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób. Oto kilka powodów, dla których warto skontaktować się z nami w sprawie pożyczki; * Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie. * Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć. * Szybkie bezpośrednie finansowanie - otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia. * Elastyczne oprocentowanie 3%. * Wysokie wskaźniki akceptacji * Elastyczna spłata - masz szansę wybrać datę spłaty, tygodniową, miesięczną lub roczną na okres 1-30 lat. * Prosta aplikacja online. * Spersonalizowane wskazówki i wiedza. * Brak ukrytych opłat Nie trać okazji z powodu braku funduszy. Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prosimy o przesłanie nam wniosku o pożyczkę za pośrednictwem: E-mail: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com Wha tsApp: +447903159998 Pośrednicy / konsultanci / brokerzy mogą przyprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym zaufaniem będziemy współpracować z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (22)