Piątek, 30 października 2020. Imieniny Augustyny, Łukasza, Urbana

Konsolidacja oddziałów ma służyć pacjentom

2020-09-20 17:44:39 (ost. akt: 2020-09-20 17:47:16)

Autor zdjęcia: K

— Jeżeli chodzi o konsolidację pediatrii w jednym szpitalu, a położnictwa w drugim, to ma ona przede wszystkim służyć pacjentom. I tym małym, w jednym przypadku i przyszłym mamom, w drugim — zapewniała Elżbieta Gelert, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

Zamianą dwóch oddziałów między dwoma elbląskimi szpitalami żyje miasto od kilku dni. Jak zapewniał niedawno Michał Missan, wiceprezydent miasta, nie ma tu mowy o żadnej likwidacji. Chodzi jedynie o usprawnienie działania oddziału pediatrycznego oraz ginekologiczno-położniczego. Tego samego zdania jest dyrektor szpitala wojewódzkiego w którym właśnie kończy się remont oddziału dla przyszłych mam.

— Koszt modernizacji wraz z bardzo dobrym wyposażeniem wyniósł 15 mln zł — mówiła Elżbieta Gelert. — 5 października oficjalnie już remont dobiegnie końca. W tej chwili, po remoncie będzie zdecydowanie bezpieczniej dla wszystkich pań.

Podczas gdy w szpitalu wojewódzkim remont dobiega już końca, szpital miejski nadal przystosowuje pomieszczenia dla najmłodszych pacjentów. Dopóki remont się nie skończy, oddział pediatryczny nadal będzie w szpitalu wojewódzkim, ale już pod banderą miejskiego. — Dla pacjentów nie będzie to miało żadnego znaczenia — zapewnia Elżbieta Gelert. — Po prostu zostaną obsłużeni w Szpitalu Wojewódzkim. Sprawy organizacyjne będą rozwiązywane na poziomie dyrektorów placówek.

Jeśli chodzi o personel, to na pewno przy tych zmianach nikt nie zostanie zwolniony. Jak informowała dyrektor szpitala wojewódzkiego, pielęgniarki z oddziału pediatrycznego będą mogły nawet dokonać wyboru czy zostają w szpitalu wojewódzkim i pracują na innym oddziale czy zmieniają miejsce zatrudnienia na Szpital Miejski. — Personelu ciągle brakuje, wszędzie, więc raczej nie wchodzi w rachubę zwalnianie kogokolwiek zapewniała Elżbieta Gelert.

K


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. on #2974998 | 109.241.*.* 21 wrz 2020 14:12

    ...tak, tak , bo wszystkie zmiany w służbie zdrowia służą pacjentom i obywatelom...kurkuma jego mac.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz