Start przegrywa z Zagłębiem po rzutach karnych [ZDJĘCIA]

2020-09-27 14:02:50(ost. akt: 2020-09-27 14:07:49)

W trzeciej kolejce spotkań Start Elbląg zdobył zaledwie jeden punkt z wicemistrzem Polski Zagłębiem Lubin. Przy remisie 25:25, przegrał w rzutach karnych 4:5

• Start Elbląg — Zagłębie Lubin 25:25, karne 4:5, 12:10)

START: Kepesidou, Pająk — Stapurewicz 7, Świerczek 6, Waga 5, Dronzikowska 2, Jaszczuk 2, Szupyk 1, Bojcić 1, Bancić, Rancić 1, Pękala, Choromańska, Gędłek, Szczepanik, kary 8 min.

Najwięcej dla Zagłębia: Górna 10, Matieli 4, Drabik i Grzyb po 3.

Spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg z lekkim wskazaniem na Start. Od początku elblążanki postawiły wicemistrzowi Polski bardzo trudne warunki. W grze defensywnej grały twardo i zdecydowanie a w akcjach ofensywnych, wyprowadzając kontry, cały czas dziurawiły siatkę bramki Zagłębia.

Już początek spotkania pokazał, że będzie to mecz walki i takim też był. Wynik spotkania otworzyła Joanna Waga, a za chwilę do remisu doprowadziła Joanna Drabik. Przez cały czas gra toczyła się wokół remisu, ale w 14 min po dwóch golach z rzędu Justyny Świerczek, gospodynie wygrywały 6:4. Jednak zespół "Miedziowego Zagłębia" nie dawał za wygrane i w 21 min, ze strzału Adrianny Górnej doprowadził do ósmego remisu, tym razem 8:8. Pięć minut później podopieczne trenera Andrzeja Niewrzawy, po strzale Pauliny Stapurewicz wygrywały 10:8 i na przerwę schodziły z wynikiem 12:10.

Po przerwie elblążanki niesione dopingiem publiczności, na niewiele pozwalały przyjezdnym i po 38 min wygrywały już 16:12. Jednak wkrótce, tę serię, przerwały podopieczne Bożeny Karkut i 2-krotnie po stracie piłek przez gospodynie, doprowadziły do remisu 16:16. Od tej chwili, wywiązała się walka na całego i nikt nie chciał być przegranym.

W 54 min po golu Świerczek, Start prowadził 23:21, a na 40 sekund przed końcem pojedynku 25:24. Niestety, do remisu doprowadziła Górna i o wszystkim musiały zadecydować rzuty karne. Te lepiej egzekwowały przyjezdne, które wygrały 5:4. Przy stanie 3:3, obronną ręką po rzucie Świerczek wyszła Monika Wąż i w ten sposób dwa punkty pojechały do Lubina.

•Pozostałe wyniki: KPR KObierzyce — Perła Lublin 24:28 (14:13), Młyny Stoisław Koszalin — Ruch Chorzów 37:26 (18:10), Piotrcovia Piotrków Tryb — Eurobud JKS Jarosław (kończy się o godz.18)