Druga fala epidemii skłoniła biskupa elbląskiego, Jacka Jezierskiego, do wydania nowych zaleceń. Wśród nich między innymi przełożenie terminu bierzmowania.
W czasie obostrzeń sanitarnych, związanych z jesienną falą epidemii, trzeba zawiesić działalność wspólnot i grup przyparafialnych. - Wydawało się, że jesień będzie łaskawsza i dlatego zachęcałem do spotkań i zgromadzeń - napisał biskup elbląski. - Sytuacja się zmieniła. Musimy przetrwać zły czas, unikając spotkań.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!