środa, 21 października 2020. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Walczą z hazardem mimo pandemii

2020-10-15 09:24:37 (ost. akt: 2020-10-15 09:35:12)

Autor zdjęcia: KAS Olsztyn

W ciągu kilku dni warmińsko-mazurscy funkcjonariusze KAS zatrzymali 9 automatów do gier. Punkty z nielegalnymi urządzeniami działały na terenie Elbląga i Szczytna. Przeprowadzone eksperymenty potwierdziły nielegalny charakter urządzeń.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze KAS z Elbląga otrzymali informacje od policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu o ujawnieniu automatów do gier hazardowych. Po udaniu się na miejsce przeprowadzili eksperyment w zakresie legalności urządzania gier na automatach.

Punkt gier znajdował się w ogólnodostępnym miejscu, usytuowany był w obrębie innych sklepów, w pawilonie po byłym kiosku owocowo-warzywnym. Na miejscu funkcjonariusze stwierdzili, że dwa automaty są włączone a jeden nieczynny. Obiekt był monitorowany dwiema kamerami od wewnątrz i jedną zewnętrzną. Drzwi wyposażone były w elektroniczny wizjer, na którym wyświetlany był wizerunek osób, potencjalnych klientów punktu gier.

Z kolei w poniedziałek 12 października 2020 r. funkcjonariusze KAS z Olsztyna zabezpieczyli 6 nielegalnych automatów do gier hazardowych. Mimo trwającego zagrożenia epidemicznego w centrum Szczytna działał nielegalny salon, gdzie dostęp do środka był możliwy tylko po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z obsługą lokalu. Przeprowadzony na miejscu eksperyment procesowy oraz przesłuchanie świadków jednoznacznie potwierdziły nielegalny charakter urządzeń.

W obu przypadkach ujawnione automaty zostały zajęte jako dowody rzeczowe, a sprawę prowadzi komórka dochodzeniowo-śledcza Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie.


st. rachm. Marta Rosiak, Oficer Prasowy Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plKomentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Olo #2986124 | 109.241.*.* 15 paź 2020 11:46

    Po raz kolejny pouczam - nie ma czegoś takiego jak funkcjonariusze kas. Są funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej - dawniej Służby Celnej. Dziękuję i proszę o stosowanie poprawnego nazewnictwa.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Prokurator #2986063 | 83.5.*.* 15 paź 2020 10:46

    9x 100.000 zł kary, piękna akcja.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz