Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Solidarność naszą bronią – kolejny dzień protestu [ZDJĘCIA]

2020-10-28 20:53:27 (ost. akt: 2020-10-29 07:46:48)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Dziś, 28 października, po raz kolejny mieszkańcy Elbląga przeszli ulicami miasta sprzeciwiając się orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego zakazu aborcji. Kolejny dzień protestu przyniósł rekordową kilkutysięczną liczbę protestujących.


Ogólnopolski strajk kobiet trwa od piątku. Dziś, w ramach protestu, wiele kobiet w całym kraju nie poszło do pracy. Do kobiet przyłączyli się również mężczyźni, którzy postanowili swoją obecnością wesprzeć panie ze swojego otoczenia. – Jesteśmy tu dla naszych dzieci i naszych wnuczek – mówili państwo Mirek i Ewa. – Nie chcemy doprowadzić do tego, co nasz wspaniały rząd chce nam narzucić. Uważamy, że każdy ma prawo do wolności i decydowania, co jest najlepsze w jego życiu. Nie dotyczy to nas bezpośrednio, ale chcemy, żeby nasi najbliżsi mieli lepiej. Mamy nadzieje, że te protesty coś dadzą, że coś wskóramy.

Podczas dzisiejszego spotkania protestujący utworzyli łańcuch między sądem przy pl. Konstytucji, a biurem PiS na Placu Słowiańskim. Wszędzie słychać było hasło: „Solidarność naszą bronią”. Następnie wszyscy przeszli marszem ulicami Elbląga.

Do czego dążą protestujący? - Cały czas chcemy tego samego - unieważnienia orzeczenia TK, teraz idziemy nawet dalej, bo my kobiety nie chcemy już kompromisu, chcemy legalnej aborcji – mówi Izabela Daciuk z Elbląskiego Strajku Kobiet.

Zebrani symbolicznie postawili Jarosława Kaczyńskiego przed sądem. „27 października wicepremier rządu Jarosław Kaczyński, w swoim przemówieniu wezwał członków partii PiS i ludzi, którzy z nim sympatyzują do obrony kościoła za wszelką cenę, do przelewania polskiej krwi. Nie zgadzamy się na to. Elbląski Strajk Kobiet wydał wyrok między innymi za skazanie polskich kobiet na tortury i na podziemne aborcje” – brzmiał apel wyczytany przez organizatorów podczas spotkania.

K


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Susan Benson #3007463 | 82.102.*.* 17 lis 2020 06:56

  Witam, Potrzebujesz pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym. Potrzebujesz kredytu biznesowego, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację swojego projektu? jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, zalecam kontakt z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub wyślij mi wiadomość bezpośrednio na WhatsApp przez: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź. Jesteśmy firmą świadczącą kompleksowe usługi finansowe i staramy się pomóc Ci spełnić wszystkie Twoje aspiracje. Specjalizujemy się w dostarczaniu strukturalnych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób. Oto kilka powodów, dla których warto skontaktować się z nami w sprawie pożyczki; * Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie. * Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć. * Szybkie bezpośrednie finansowanie - otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia. * Elastyczne oprocentowanie 3%. * Wysokie wskaźniki akceptacji * Elastyczna spłata - masz szansę wybrać datę spłaty, tygodniową, miesięczną lub roczną na okres 1-30 lat. * Prosta aplikacja online. * Spersonalizowane wskazówki i wiedza. * Brak ukrytych opłat Nie trać okazji z powodu braku funduszy. Skontaktuj się z moją firmą już teraz, możemy pomóc Ci w uzyskaniu pożyczki, ponieważ pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prosimy o przesłanie nam wniosku o pożyczkę za pośrednictwem: E-mail: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com Wha tsApp: +447903159998 Pośrednicy / konsultanci / brokerzy mogą przyprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym zaufaniem będziemy współpracować z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Normalna Polka #2996832 | 83.6.*.* 29 paź 2020 16:58

  Na wasz slogan, że " solidarność waszą bronią " odpowiem wam , ze lekarstwem jest Corona. Daje wam słowo, ze większość z was wyleczy na wieki, wieków Amen. Już wkrotce wyniosą was nogami do przodu i zobaczycie czy ci lewaccy polityct, którzy wami sterują przyjda na wasze pogrzeby.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Jabba #2996799 | 109.241.*.* 29 paź 2020 16:40

  Siewcy śmierci na ulicach....

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Anty Lewak #2996401 | 83.6.*.* 29 paź 2020 10:25

  Zwracam uwagę już nie tylko POdobieństwo a wręcz lustrzane odbicie do haseł i symboli tych PrOtestujacych z dzialniami w 1938 roku w Nazistowskich Niemczech podczas tz "Kryształowej Nocy " Tam rownież walczono pod haslami wolnosci, eliminacji słabych i chorych w imię Czystości Rasy. Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości.........

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. niejestemzlewejczyprawej #2996097 | 5.184.*.* 28 paź 2020 22:10

   Drodzy narodowcy, na strajku padały hasła również typu ,,PIS, PO, JEDNO ZŁO", wyjdzie ze swojej nory, ok?

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (8)