Dwaj niepokonani liderzy

2020-11-23 11:00:00(ost. akt: 2020-11-22 20:24:40)
Mocnym akcentem zakończył swoje jesienne zmagania lider grupy 1 okręgówki – DKS Dobre Miasto pokonał w Olecku Czarnych 4:0, załatwiając sprawę zwycięstwa w niewiele ponad 10 minut.
Tuż przed przerwą gości wyprowadził na prowadzenie Hubert Radzki (w 44. min wykorzystał rzut karny), a w ciągu dziewięciu minut drugiej połowy do siatki rywali trafili jeszcze Mateusz Różowicz, Mateusz Gut i ponownie Radzki. Tym samym niepokonany zespół trenera Macieja Szostka zakończył pierwszą część sezonu 2020/21 z kapitalnym bilansem 14 zwycięstw i trzech remisów! W swoim ostatnim tegorocznym meczu DKS zagrał w składzie: Dzikowski (75 Czyż) – Jamróz, Ciszewski, Francuz, Kowalski, Radzki, Duda (88 Biczak), Osowski (63 Chomej), Kułakowski (88 Kuleszczyk), Gut, Różowicz (80 Szafrański).
Liderowi poszedł na rękę beniaminek z Jezioran, który w 17. kolejce niespodziewanie powstrzymał w... Mrągowie drugie w tabeli Orlęta (dopiero druga przegrana wicelidera!). Tym samym reszelanie kończą rok ze stratą sześciu punktów do DKS-u. Do końca jesieni został jeszcze tylko zaległy mecz Wilczka z Łyną (sobota 28.11, godz. 13).

* Czarni Olecko – DKS Dobre Miasto 0:4 (Radzki 44 karny, 55, Różowicz 47, M. Gut 52)
* MKS Jeziorany – Orlęta Rema Reszel 2:1 (Błaszczyk 70, 90 - Policha 43)
* Wilczek Wilkowo – Rominta Gołdap 2:5 (A. Grabowski, Kalisz - Mościński, Żukowski, Wołos, Piwko, Biśtyga)
* Żagiel Piecki – Vęgoria Węgorzewo 2:1 (Spirydon 10, 28 - Łydziński 53)
* Łyna Sępopol – Śniardwy Orzysz 2:1 (D. Gigielewicz 65 karny, Kryłowicz 80 - Koszycki 45)
* Victoria Bartoszyce – Omulew Wielbark 0:2 (Ł. Gut 60, Płoski 69)
* Jurand Barciany – SKS Szczytno 3:1 (Solecki 56, 83, Bednarczyk 73 - Deptuła 21)
* Kłobuk Mikołajki – Cresovia Górowo Iławeckie 1:2 (M. Gawliński 40 - Gnaś 55, Staszewski 82)

* mecz mniej

W grupie 2 w ostatniej kolejce w tym roku lider z Iłowa stracił dwa punkty w Miłomłynie, remisując 1:1. Warto zauważyć, że zespół trenera Huberta Lemanka, jak przystało na lidera, w tym sezonie jako jedyny nie przegrał, odnosząc 13 zwycięstw i 4 remisy.
Efektowne zwycięstwo odniosła natomiast Drwęca, która pokonała na wyjeździe Fortunę aż 5:0 - trzy gole zdobył Michał Piceluk. Natomiast w spotkaniu Unia - Start zwycięskiego gola dla gospodarzy strzelił Staniec i był to już jego 27. gol w tym sezonie!

* Ewingi Zalewo — Grunwald Gierzwałd 1:2 (Mróz 83 - Kołakowski 9, Korgul 22)
* Fortuna Gągławki — Drwęca Nowe Miasto Lub. 0:5 (Piceluk 15, 60, 71, Radomski 65, Deredas 90)
* Unia Susz — Start Nidzica 1:0 (Staniec 53)
* Płomień Turznica — Kormoran Zwierzewo 1:0 (Graw 68)
* Tęcza Miłomłyn — Polonia Iłowo 1:1 (Matracki 62 - Komorowski (82)
* Radomniak Radomno — LKS Różnowo 5:2 (Gorzka 29, 62, Lewicki 37, 78, Bartnicki 44 - Jakielski 30 ,82)
* Polonia Pasłęk — Barkas Tolkmicko 0:2 (Depka 25, Wiernicki 32)
* Orzeł Janowiec Kościelny — GKS Stawiguda 6:0 (1:0)
1:0 - Szypulski (35), 2:0 - Szczypiński (60), 3:0 - Lejk (63), 4:0 - Łochnicki (67), 5:0 - Binap (83), 6:0 - Łaszczyk (85)