Cenne zwycięstwo KPR [ZDJĘCIA]

2020-11-29 13:33:55(ost. akt: 2020-11-29 13:37:06)

Miłą niespodziankę, swoim kibicom sprawił KPR Elbląg, który, grając u siebie, pokonał, zdecydowanie, a przy tym i pewnie Sokół Porcelanę Lubiana Kościerzyna 29:20.

• KPR Elbląg — Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 29:20 (13:9)

KPR: Jaworski, Shupyk — Stępień 7, Budzich 6, Nowakowski 4, Chyła 3, Karczewski 2, Kowszuk 2, Muracki 2, Kowalkowski 1, Nowak 1, Reseman 1, Pałasz, Solecki, Sparzak, Peret, kary: 16 min

Najwięcej dla Sokoła: Lisiewicz 7, Jankowski 3, Dąbrowski, Jasowicz po 2, kary: 8 min

Tylko raz w tym pojedynku goście byli na prowadzeniu, kiedy to wynik spotkania otworzył Adam Lisiewicz. Chwilę później Adam Nowakowski doprowadził do remisu.

Po dwóch kolejnych golach Rafała Stępnia oraz Piotra Budzicha to elblążanie wyszli na prowadzenie 3:2 i tego prowadzenia nie oddali już do końca. Grający z dużą determinacją szczypiorniści elbląscy z minuty na minutę powiększali swoją przewagę.

Po kwadransie gry wygrywali już 8:4 i tę 4-bramkową przewagę (9:5) utrzymywali do 20 min gry.

Na pięć minut przed przerwą, goście odrobili trochę strat i przegrywali 7:10. Odpowiedź podopiecznych trenera Grzegorza Czapli była jednak szybka. Wszystko wróciło do normy i na tablicy wyników pojawił się w 29 min rezultat 13:9 dla KPR i taki wynik utrzymał się do przerwy.

Po przerwie wyrównany pojedynek, gol za gol trwał aż do 54 min, gdzie elblążanie wygrywali 23:18. W kolejnych minutach gości opuściły siły, inicjatywę znów przejęli gospodarze i nie bawiąc się w zawiłe kombinacje, zaczęli częściej dziurawić siatkę bramki Sokoła.

W 56 min wygrywali 26:19 i było to wówczas najwyższe prowadzenie KPR. W końcówce meczu gospodarze dorzucili kolejne gole po rzutach Wojciecha Kowszuka 2 oraz Stępnia, przyjezdni odpowiedzieli jednym golem Krzysztofa Jacowicza i ostatecznie, różnicą dziewięciu goli wygrał KPR wygrywając 29:20.

Kolejnym rywalem podopiecznych trenera Czapli w najbliższą sobotę będzie w Elblągu, Nielba Wągrowiec