W 163 przypadkach zastosowaliśmy sankcje mandatowe na łączną sumę prawie 25 tysięcy złotych — informuje Arkadiusz Kulik, komendant Straży Miejskiej w Elblągu. Sezon grzewczy trwa na całego, a wraz z nim akcja antysmogowa.
— W tym roku dokonaliśmy już 564 kontroli pod kątem spalania odpadów, w wyniku których stwierdziliśmy 301 naruszeń przepisów dotyczących art. 191 ustawy o odpadach, za które grozi kara aresztu lub grzywny — przekazuje komendant. — Straż Miejska może ukarać sprawcę takiego czynu mandatem w wysokości do 500 złotych, a w przypadkach drastycznych, skierować wniosek do sądu — wyjaśnia Arkadiusz Kulik.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!