Piątek, 7 maja 2021. Imieniny Augusta, Gizeli, Ludomiry

#ResortSprawiedliwościPomaga – 5000 sztuk maseczek ochronnych w walce z pandemią

2020-12-23 12:00:00 (ost. akt: 2020-12-23 08:24:42)

Autor zdjęcia: nadesłane

W dniu 21 grudnia Areszt Śledczy w Elblągu z OZ w Braniewie wspólnie z Aresztem Śledczym w Gdańsku w ramach akcji Resort Sprawiedliwości Pomaga przekazali 5000 maseczek ochronnych dla instytucji pomocowych oraz gmin.

Maseczki ochronne zostały przekazane przez Zastępcę Dyrektora Okręgowego SW w Gdańsku ppłk Adama Poćwiardowskiego, Asystenta Społecznego Ministra Sprawiedliwości Michała Gzowskiego oraz Dyrektora Aresztu Śledczego w Elblągu ppłk Marka Sokoła.

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem instytucji pomocowych na środki ochrony osobistej w walce z COVID-19 nie tylko wzmożono wysiłki związane z produkcją maseczek, ale również jednostki penitencjarne Okręgu Gdańskiego: AŚ w Elblągu i AŚ w Gdańsku nawiązały w tym zakresie współpracę. Wspólna inicjatywa okazała się bardzo owocna, gdyż ostatecznie przekazano 5000 maseczek ochronnych dla: Powiatowego Centrum pomocy Rodzinie w Elblągu (w tym Domom Pomocy Społecznej w Tolkmicku, Rangórach i Władysławowie), Oddziału Rejonowego PCK w Elblągu, Oratorium Św. Jana Bosko w Tolkmicku oraz gminie Markusy (w tym Ochotniczej Straży Pożarnej w Zwierznie, Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej i seniorom z terenu gminy).

Przekazane środki ochronne zostały uszyte w ramach programów readaptacji społecznej: „Szycie to Życie”, „Na Zdrowie” i „Zakneblowani”. Są to programy profilaktyki, przygotowane przez funkcjonariuszy SW w zakresie zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania chorób zakaźnych, w tym COVID-19. Głównie jednak są to programy pomocowe, w których kładzie się nacisk na wzmacnianie poczucia współodpowiedzialności społecznej u osadzonych, wspieranie innych, poczucie bycia potrzebnym, oraz empatię - zachowań i uczuć szczególnie ważnych w dobie epidemii, gdzie bezinteresowna pomoc jest bezcenna.

mjr Anna Downar, Rzecznik Prasowy Aresztu Śledczego w Elblągu


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (29) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Susan Benson #3029351 | 89.249.*.* 28 gru 2020 19:50

  Witam Szanowni Państwo, Potrzebujecie pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem finansowym. Potrzebujesz kredytu biznesowego, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację swojego projektu? jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, zalecam kontakt z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub wyślij mi wiadomość bezpośrednio na WhatsApp przez: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź. Jesteśmy firmą świadczącą kompleksowe usługi finansowe i staramy się pomóc Ci spełnić wszystkie Twoje aspiracje. Specjalizujemy się w dostarczaniu strukturalnych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób. Oto kilka powodów, dla których warto skontaktować się z nami w sprawie pożyczki; * Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie. * Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć. * Szybkie bezpośrednie finansowanie - otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia. * Elastyczna stopa procentowa - Dobra stopa procentowa. * Wysokie wskaźniki akceptacji * Elastyczna spłata - masz szansę wybrać datę spłaty, tygodniową, miesięczną lub roczną na okres 1-30 lat. * Prosta aplikacja online. * Spersonalizowane wskazówki i wiedza. * Brak ukrytych opłat Nie trać okazji z powodu braku funduszy. Skontaktuj się z moją firmą już teraz, możemy pomóc Ci w uzyskaniu pożyczki, ponieważ pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prosimy o przesłanie nam wniosku o pożyczkę za pośrednictwem: E-mail: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com Wha tsApp: +447903159998 Pośrednicy / konsultanci / brokerzy mogą przyprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym zaufaniem będziemy współpracować z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. propador #3028884 | 77.83.*.* 28 gru 2020 10:12

  www︎.︎Vrubc︆.︆net - świetny projjekt dla dorosłych, którzzy chcą znnaleźć partnera do sseksu

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. dertana #3028760 | 77.83.*.* 28 gru 2020 07:00

  www︎.︎Vrubc︆.︆net - świetnny projjekt dla dorrosłych, którzy chcą znaleźc parrtnera do sseksu

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. griminci #3028697 | 178.73.*.* 27 gru 2020 23:51

  www︎.︎Raizen︆.︆net - świetnny projjekt dla dorosłych, którzy chcą znnaleźc parrtnera do ssekssu

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. tegisfoe #3028589 | 77.83.*.* 27 gru 2020 20:35

  www︎.︎Raizen︆.︆net - świetny projekt dla dorosłych, którzy chcą znaleźć parrtnera do ssekssu

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (29)