Trwają szczepienia osób najbardziej narażonych na zakażenie koronawirusem z racji swoich obowiązków zawodowych. Coraz więcej słyszy się jednak o szczepieniach osób spoza tzw. grupy zero. Czy takie przypadki miały miejsce w elbląskim WSZ? Znamy odpowiedź.
Wśród osób szczepionych przeciwko Covid-19 w pierwszej kolejności znajdują się pracownicy szpitali węzłowych, pracownicy pozostałych podmiotów wykonujących działalność leczniczą, w tym stacji sanitarno-epidemiologicznych, pracownicy Domów Pomocy Społecznej i pracownicy Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej, pracownicy aptek, punktów aptecznych, punktów zaopatrzenia w wyroby medyczne, hurtowni farmaceutycznych, w tym firm transportujących leki, pracownicy uczelni medycznych i studenci kierunków medycznych.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!