Restauracja Vegan Spot działa w Elblągu od 2,5 roku i jest to jedyny lokal w mieście oferujący wyłącznie dania kuchni wegetariańskiej i wegańskiej. Jak obecną sytuację ocenia właściciel knajpy?
Jednym słowem — tragedia — mówił nam w minionym tygodniu Adam Wiśniewski. — Akurat wróciłem od księgowej i powiem szczerze, że nawet ona jest załamana. Okazuje się, że niewiele lokali będzie miało szansę załapać się na pomoc z tarczy. Wymagany jest bowiem 40-procentowy spadek obrotów w stosunku do przychodu z października, listopada i grudnia 2019, a jeżeli chodzi o branżę gastronomiczną, to wiadomo przecież, że zimowe miesiące zawsze wypadają gorzej. Gdyby porównano te lepsze, może udałoby nam się dostać wsparcie, tymczasem nie załapaliśmy się na żadną pomoc — przyznaje właściciel Vegan Spot.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!