Czwartek, 4 marca 2021. Imieniny Adrianny, Kazimierza, Wacława

Dziś sekcja zwłok 15-latki rannej podczas kuligu

2021-01-26 08:51:55 (ost. akt: 2021-01-26 09:14:15)
zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Dzisiaj przeprowadzona ma zostać sekcja zwłok nastolatki, która 18 stycznia, po wypadku, do którego doszło podczas kuligu, trafiła do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu z licznymi obrażeniami głowy.

Sprawą kuligu w podelbląskim Adamowie żyła cała Polska. Dwie nastolatki trafiły do szpitala: jedna ze złamaną ręką, a druga ze znacznie poważniejszymi obrażeniami. Niestety, po pięciu dniach dziewczyna przegrała walkę o życie.

Do tragicznego w skutkach wypadku — przypomnijmy — doszło w poniedziałek 18 stycznia około godziny 18:30. W Adamowie (gmina Elbląg) 40-letni kierowca i jednocześnie ojciec zmarłej 15-latki ciągnął na sznurku za samochodem trzy worki foliowe, a na nich łącznie 6 osób.

— Na zakręcie ostatnia para wypadła z drogi i uderzyła w drzewo. Obrażeń doznały dwie nastolatki. 15-letnia dziewczyna z ciężkimi obrażeniami głowy walczy o życie w szpitalu. Jej 14-letnia koleżanka również trafiła do szpitala. Ma złamaną rękę. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Był trzeźwy — relacjonował wówczas Jakub Sawicki z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Niestety po pięciu dniach, w sobotę 23 stycznia, 15-latka przegrała walkę o życie.

W Prokuraturze Rejonowej w Elblągu toczy się teraz postępowanie przygotowawcze, które wyjaśni okoliczności i przyczyny wypadku. Na razie nie postawiono nikomu zarzutów, elbląska prokuratura czeka na opinię biegłych z zakresu medycyny sądowej i ruchu drogowego. Planowane jest też przesłuchanie 40-letniego kierowcy.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Na dziś planowana jest sekcja zwłok dziewczyny.


Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl