Rezerwy Olimpii wygrywają z Zatoką [ZDJĘCIA]

2021-02-15 12:47:14(ost. akt: 2021-02-15 12:48:15)

Autor zdjęcia: M. Końpa

Przygotowujące się do rundy wiosennej piłkarze IV ligi Olimpii II Elbląg oraz Zatoki Braniewo, rozegrali między sobą mecz kontrolny. Wygrali elblążanie 3:0 a wynik spotkania ustalony został już do przerwy.

• Olimpia II Elbląg — Zatoka Braniewo 3:0 (3:0)
1:0, 2:0 — Szantyr (24.30), 3:0 — Branecki (42)

OLIMPIA II: Kosecki — Perlejewski, Mazurek, Poliński, Szantyr, Czernich, Begier, Kottlęga, Kozera, Branecki, Sarnowski, grali jeszcze: Szymanowicz, Redesiuk, Wojnowski, Godlewski, Okuniewski, Szmukała. Ferch, Olesiński.

ZATOKA: Lechowid — Mazurek, Lewandowski, Urbański, Chomko, Wolak, Rynkowski, Szpakowski, Jastrzębski, Grzyb, Opalach. grali jeszcze: Sawicki, Brzozowski

Dla drużyny elbląskiej był to już piąty mecz kontrolny. Z kolei zespół braniewski rozgrywał trzeci spotkanie, Tym razem podopieczni trenera Piotra Zająca wystąpili w bardzo okrojonym składzie, a w podstawowej jedenastce wystąpiło pięciu młodzieżowców. Z powodu kontuzji jak i pracy zagrać nie mogli między innymi: Bogdan i Dariusz Wieliczko, Rafał Jakimczuk, Kamil Graczyk, Kacper Korkliniewski, Bartłomiej Koczara, Wojciech Kimso oraz Przemysław Matelski. Jeśli chodzi o samo spotkanie, to od początku przeważali elblążanie. Grali szybciej a przy tym dokładniej i na efekty długo nie trzeba było czekać. Po trzydziestu minutach gry podopieczni trenera Karola Przybyły wygrywali już 2:0. Obie bramki po indywidualnych akcjach i strzałami z pola karnego, zdobył Adrian Szantyr, nie dając żadnych szans bramkarzowi Zatoki Janowi Lechowidowi. Goście odgryzali się jak mogli, ale ich akcje kończyły się przed polem karnym elblążan. Tak na dobrą sprawę, przyjezdni nie stworzyli żadnej sytuacji do zmiany wyniku. Jeszcze przed przerwą, piłkarze Olimpii podwyższyli rezultat na 3:0, kiedy to, Jakub Branecki, sfinalizował podanie Szantyra i jak się później okazało, tym samym ustalił wynik spotkania. Po przerwie, gra się bardziej wyrównała, gdyż w Olimpii nastąpiło kilka roszad, a do gry weszli juniorzy. W tym czasie braniewianie byli blisko zdobycia honorowego gola, ale Łukasz Wolak obił poprzeczkę. Kolejny mecz Zatoka rozegra w niedzielę w Elblągu z 5-ligową Mady Ostaszewo (trener Andrzej Bianga). Z kolei w sobotę Olimpia II podejmować będzie Żuławy Nowy Dwór Gd.