Poniedziałek, 2 sierpnia 2021. Imieniny Gustawa, Kariny, Stefana

Ostatni mecz kontrolny Olimpii przed ligą

2021-02-18 14:27:29 (ost. akt: 2021-02-18 14:31:55)
zdjęcie ilustracyjne - archiwum

zdjęcie ilustracyjne - archiwum

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Już niecałe dwa tygodnie pozostały do rozpoczęcia rundy wiosennej w II lidze. Piłkarze Olimpii Elbląg w sobotę rozegrają sparing z Polonią Lidzbark Warmiński.

Piłkarze Olimpii Elbląg mają już za sobą ponad sześciotygodniowy okres przygotowawczy do rundy wiosennej, a także za sobą pięć spotkań kontrolnych. W sobotę o godz.12 swoją formę sprawdzą w sparingu z trzecim zespołem IV ligi Polonią Lidzbark Warmiński (boisko przy ul. Skrzydlatej).

Drużyna gości prowadzona przez trenera Czesława Żukowskiego, ma też za sobą kilka spotkań kontrolnych. Rywal elblążan przegrał z KP Starogard Gd 1:5, uległ GKS Wikielec 1:7 oraz wygrał z Tęczą Biskupiec 5:0 i zremisował ze Spartą Brodnica 1:1.

— W spotkaniu przeciwko Olimpii, Polonia zagra wzmocniona pomocnikiem Pawłem Szymańskim (GKS Dobre Miasto) oraz obrońcą Kacprem Szczerbą (Pisa Barczewo) — informuje trener gości Czesław Żukowski. A co słychać w zespole Olimpii ? — Ciężką pracę pod względem siłowo - kondycyjnym mamy już za sobą. Teraz pracujemy nad elementami wytrzymałościowo - szybkościowymi, nie zapominając o elementach techniczno - taktycznych — stwierdza z kolei trener elblążan Jacek Trzeciak. W sobotę będziemy chcieli je sprawdzić, mając na uwadze nasz mecz z KKS Kalisz (27.02).

— To jest ostatni dla nas mecz kontrolny — mówi trener. Do dyspozycji mam 18 zawodników, w tym dwóch bramkarzy — dodaje. Pocieszającym faktem jest to, że po kontuzji do pełni sił powracają Janusz Surdykowski oraz Michał Kiełtyka. Przeciwko Polonii zagramy w przybliżonym składzie, jaki będziemy mieli w spotkaniu ligowym z KKS Kalisz — informuje Jacek Trzeciak.

Jerzy Kuczyński[highlight]Czytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB