Start Elbląg wrócił z Lublina bez punktów

2021-03-07 09:46:37(ost. akt: 2021-03-07 09:51:10)
zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: fot. archiw. Ryszard Biel

SUPERLIGA PIŁKAREK RĘCZNYCH\\\ W 18. kolejce spotkań, Start Elbląg przegrał z mistrzem Polski Perłą Lublin 24:29 i była to zarazem trzecia porażka elblążanek w tym sezonie z lubelskim zespołem.
• Perła Lublin — Start Elbląg 29:24 (13:9)

START: Pająk, Kepesidou — Świerczek 9, Shupyk 6, Szczepanik 5, Choromańska 2, Stapurewicz 2, Pękala, Waga, Bojcić, Cygan, Agović, Rancić, kary: 10 min

Najwięcej dla Perły: Nocuń, Szarawaga po 5, Rosiak, Gęga po 4, kary: 12 min

Mająca w swoich szeregach aż pięć kadrowiczek: Kingę Achruk, Martę Gęga, Dogmarę Nocuń, Natalię Nosek oraz Aleksandrę Rosiak, drużyna gospodarzy przystępowała do meczu w roli faworyta, tymbardziej, że jest to, zespół, który walczy o jeden z medali mistrzostw Polski. Mimo to, przed meczem elblążanki zapowiadały walkę, ale tych sił starczyło im zaledwie na trzy kwadranse.

Wynik spotkania otworzyła Justyna Świerczek. Kolejne cztery rzuty padły łupem lublinianek, które po trafieniu Dagmary Nocuń w szóstej minucie prowadziły 4:1. W tym momencie jednak do głosu doszły elblążanki, a że świetnie broniła Magdalini Kepesidou, więc Start po kolejnym golu Świerczek wyszedł na prowadzenie 7:6. Za chwilę wyrównała Aleksandra Rosiak. Przy stanie 7:7 na ławkę kar powędrowała Katarina Bojcić i gra podopiecznych trenera Andrzeja Niewrzawy się posypała. Zespół zaczął popełniać błędy, grał niedokładnie a przy tym mało skutecznie.

Z kolei lublinianki nie bawiąc się w zawiłe kombinacje po golach Szarawagi 2, Achruk oraz Patrycji Królikowskiej w 20 min wygrywały różnicą czterech goli 11:7, a w 28 min 13:8. Tuż przed przerwą różnicę porażki zmniejszyła Alona Shupyk, a mogło być lepiej, gdyby minutę wcześniej, Joanna Waga wykorzystała rzut karny.

Po przerwie elblążanki robiły wszystko, by odrobić straty. Goniły wynik i w 38 min, ze strzału Nikoli Szczepanik, zdobyły kontaktowego gola i było już tylko 16:15 dla gospodyń. Po kolejnej akcji do siatki Startu trafiła Rosiak. Elblążanki nie dawały za wygraną i po golu Świerczek na tablicy wyników pokazał się kolejny remis, tym razem 17:17. W 41 min elblążanki mogły wyjść na prowadzenie, ale rzut bramkarki Kepesidou na pustą bramkę w ostatniej chwili został wybroniony.. Przed ostatnim kwadransem Perła wygrywała 21:18 i cały czas utrzymywała 3-bramkową przewagę. W końcówce mistrzynie kraju, podkręciły tempo i wygrały ostatecznie 29:24. Teraz Start w środę zagra, na wyjeździe w 1/4 finału Pucharu Polski z Piotrcovią Piotrków Tryb, a z tym samym zespołem zagra w meczu o ligowe punkty u siebie już w niedzielę.

Pozostałe wyniki: Zagłębie Lubin — Młyny Stoisław Koszalin 34:24 (17:16), Eurobud JKS Jarosław — Ruch Chorzów 35:26 (13:13).