Poniedziałek, 2 sierpnia 2021. Imieniny Gustawa, Kariny, Stefana

Drzewa wyglądają jak słupy [ZDJĘCIA]

2021-03-09 14:00:00 (ost. akt: 2021-03-09 10:22:12)

Autor zdjęcia: nadesłane

— Drzewa na osiedlu są zniszczone — opowiada mieszkaniec zaniepokojony stanem drzew na osiedlu Za Politechniką w Elblągu. — Przycięto je, według mnie, od 75 do 95 proc., a nie tyle ile można, czyli 30 proc. Z pytaniem w tej sprawie zwróciliśmy się do spółdzielni mieszkaniowej.


Jak opowiada czytelnik zaniepokojony stanem drzew, w tej chwili na osiedlu stoją tylko słupy. — Tyle się mówi o ociepleniu klimatu, o spalinach — kontynuuje. — Na osiedlu jest tysiąc mieszkań i zapewne tyle samo samochodów, więc wiadomo, że tych spalin jest bardzo dużo. Zamiast te drzewa zostawić, żeby tlen był produkowany, to je zwyczajnie zdewastowano, bo w tej chwili są wycięte do wysokości krzaków. Pień jest gruby, korony nie ma wcale, stoją takie słupy.

Czytelnik zauważył, że duże drzewa nie tylko produkują tlen. Są one także domem dla wielu ptaków, które mają zbawienny wpływ na mieszkańców. — Od 1999 do 2003 roku, kiedy konary drzew były ogromne, a budynki nie były docieplone, przez pięć lat nie miałem żadnego komara ani muchy w mieszkaniu. Ptaki, które żyły w konarach zwyczajnie je zjadały.

Z pytaniami w sprawie podcinania drzew zwróciliśmy się do Spółdzielni Mieszkaniowej „Zrzeszeni”, która zajmuje się tym terenem. — Jeden z mieszkańców rości sobie prawo do decydowania o zieleni na terenie osiedla — poinformował nas jeden z pracowników. — Ten mieszkaniec wniósł skargę do Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Elblągu. — Przyszła inspekcja, zrobili zdjęcia, orzekli, że wszystko jest zrobione zgodnie z prawem, czyli drzewa obcięto do 30 proc. W związku z kolejnym zgłoszeniem, kontrola ma zostać przeprowadzona po raz drugi.

Jak tłumaczył pracownik spółdzielni, drzewa obcinane są przez profesjonalną firmę. — To nie my je podcinamy — mówił. — Zresztą ta procedura odbywa się co roku. Ze względu na koszty, do tej pory obcinaliśmy połowę istniejących drzew, więc może nie było to tak widoczne i spektakularne. W tym roku firma zaproponowała nam bardzo konkurencyjną cenę, więc zdecydowaliśmy się obciąć wszystkie drzewa, które tego wymagały — kończył pracownik Spółdzielni Mieszkaniowej „Zrzeszeni”.

O wyniki kontroli zapytaliśmy Urząd Miejski w Elblągu. Jak poinformowała nas Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta miasta, w tej chwili analizowany jest matriał z wizji lokalnej. Czekamy na informacje.

Do tematu wrócimy.

KCzytaj e-wydanie
Dziennik Elbląski zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plKomentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Susan Benson #3064006 | 138.199.*.* 7 kwi 2021 10:05

  Witam Szanowni Państwo, Potrzebujecie pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem finansowym. Potrzebujesz kredytu biznesowego, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację swojego projektu? jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, zalecam kontakt z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub wyślij mi wiadomość bezpośrednio na WhatsApp przez: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź. Jesteśmy firmą świadczącą kompleksowe usługi finansowe i staramy się pomóc Ci spełnić wszystkie Twoje aspiracje. Specjalizujemy się w dostarczaniu strukturyzowanych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób. Oto kilka powodów, dla których warto skontaktować się z nami w sprawie pożyczki; * Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie. * Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć. * Szybkie bezpośrednie finansowanie - otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia. * Elastyczna stopa procentowa - Przystępna stopa procentowa w wysokości 3%. * Wysokie wskaźniki akceptacji * Elastyczna spłata - masz szansę wybrać datę spłaty, tygodniową, miesięczną lub roczną na okres od 1 do 30 lat. * Prosta aplikacja online. * Spersonalizowane wskazówki i wiedza. * Brak ukrytych opłat Nie trać okazji z powodu braku funduszy. Skontaktuj się z moją firmą już teraz, możemy pomóc Ci w uzyskaniu pożyczki, ponieważ pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prześlij nam swoją prośbę o pożyczkę na ten adres e-mail sunshinefinancialgroupinc@gmail.com lub w WhatsApp pod numerem +447903159998 Pośrednicy / konsultanci / brokerzy mogą przyprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym zaufaniem będziemy współpracować z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Medi #3062329 | 83.8.*.* 10 mar 2021 16:45

  Że tak powiem znalazł się osiedlowy szeryf co się nie zna na obcinaniu drzew Zajmuje się tym od lat uważam że są obcięte dobrze drzewa dostały nowe życie odrosną wierzba to chwast odrośnie szybko .Proszę przejechać się po Elblągu wszędzie drzewa są dociete tak samo nawet mocniej firma co to robiła odwaliła kawał dobrej roboty Mieszkańcy powinni dziękować wreszcie osiedle dostanie nowy oddech A najlepsze nie było much no się uśmiałem .Ptaki zjadały nie wycinnajcie drzew to nie będzie much A ochrona Środowiska niech przejedzie się na Młynary Pasłęk tam wycinają drzewa 100 letnie bo drogę będą poszerzać

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. er ce #3062318 | 83.23.*.* 10 mar 2021 13:45

  Wycina się drzewa bez ładu i składu np. wycięte przy Przychodni na ul.Żeromskiego. Przy drogach leżą kłody zdrowych drzew. Drogi wyglądają jak szczęki pozbawione zębów. A tyle się mówi o ochronie Przyrody,chyba chodzi o to aby dać zarobić firmom wycinkowym .Brak w tym logiki.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. jaa25896 #3062295 | 83.21.*.* 10 mar 2021 11:02

  Może gościu się nie zna na przycince drzew ale widać czujny, ja myślę, że te drzewa na wiosnę i tak ładnie się zazielenią

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Mieszkaniec #3062252 | 109.241.*.* 9 mar 2021 17:48

  W Elblągu wszystkie drzewa są tak przycinane, UM i ich departament mało interesuje się tym co się dzieje z drzewostanem w mieście.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (11)