Concordia w tym roku bez porażki

2021-03-21 12:13:01(ost. akt: 2021-03-21 12:17:25)
zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: fot. archiw. Ryszard Biel

III LIGA PIŁKI NOŻNEJ\\\ Trzy punkty i siedem zdobytych punktów. to tegoroczny bilans Concordii Elbląg. W sobotę podopieczni trenera Krzysztofa Machińskiego, wywalczyli drugie z rzędu zwycięstwo, pokonując Błoniankę Błonie 3:0.
• Błonianka Błonie — Concordia Elbląg 0:3 (0:2)
0:1 — Bojas (32 karny), 0:2 — Kopka (44), 0:3 — Szmydt (63)
czerwona kartka: Włodarczyk (45 Błonie, za krytykowanie orzeczeń sędziowskich)
CONCORDIA: Nowak — Bukacki, Van der Linde, Piech, Drewek (85 P. Pelc), Łęcki (75 Błaszczyk), Danowski, Szmydt, Kopka (82 Jatczak), Bojas, M.Pelc (75 Rudziński).

Concordia z Błonianką zagrała bez dwóch podstawowych obrońców: Tomasza A`aw`ry oraz Rafała Maciążka, którzy musieli pauzować za kartki. Natomiast w wyjściowym składzie, pojawił się nowy nabytek 22-letni Holender Victor Van der Linde.Elblążanie rozpoczęli pojedynek od szybkich ataków. Już w 5 min, byli blisko zdobycia gola, ale piłka po uderzeniu Mateusza Szmydta z 16 metrów obiła słupek. W odpowiedzi strzelał Dawid Jarczak, ale dobrą interwencją, zażegnał niebezpieczeństwo Michał Nowak, który sparował piłkę na rzut rożny.. Concordia cały czas była w ataku i stwarzała groźne sytuacje. W 31 min zawodnik gospodarzy Rafał Dębski, sfaulował w polu karnym Szmydta i arbiter wskazał na "wapno" Jedenastkę na gola zamienił Bojas. Podopieczni trenera Krzysztofa Machińskiego, poszli za ciosem i na minutę przed przerwa, strzałem z ponad 20 metrów pod poprzeczkę, Łukasz Kopka podwyższył rezultat na 2:0. Tuż po gwizdku kończącym pierwszą część meczu, zawodnik gospodarzy Rafał Włodarczyk, w drodze do szatni, za krytykowanie orzeczeń sędziowskich, ujrzał czerwony kartonik i od 46 min, miejscowi musieli grać w dziesiątkę. W 63 min, po dwójkowej akcji Bojas - Szmydt, ten ostatni zdobył trzeciego gola, po tym jak piłka po rykoszecie wpadła do siatki i było to już po meczu. Zespół z Mazowsza, do końca grał ambitnie, miał też swoje szanse na zdobycie honorowego gola, ale bardzo dobrze w bramce spisywał się Nowak. Dla Concordii, wygrana z Błonianką była ósmym meczem z rzędu bez porażki w III lidze.W ostatnim meczu I rundy Concordia w sobotę o godz. 14 zagra u siebie z Pogonią Grodzisk Maz.