Poniedziałek, 12 kwietnia 2021. Imieniny Juliusza, Lubosława, Wiktoryny

Wybieramy najpopularniejszą OSP! Głosujemy do 22 kwietnia [AKTUALNY RANKING]

2021-04-02 16:00:00 (ost. akt: 2021-04-02 11:53:08)

Autor zdjęcia: OSP Zwierzno

W pierwszej trójce jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Markus, Zwierzna i Krzewska. Zwycięzca może być tylko jeden! Głosujemy do 22 kwietnia. Nie czekaj i wesprzyj swoich faworytów!

Rozmawialiśmy już z faworytami, którzy od dłuższego czasu zajmują czołowe miejsca w rankingu.

Piotr Peplau z jednostki w Markusach powiedział nam, że jednostki OSP to po pierwsze świetnie wyszkolona kadra, wyposażona w nowoczesny sprzęt, pozwalający na realizację naprawdę trudnych zadań ratowniczych.

— Ludzie dostrzegają złożoność zagrożeń, jakim stawiamy czoła, a że wykonujemy nasze zadania profesjonalnie — szanują nas za to. Jesteśmy otwarci na ludzi oraz ich potrzeby, chętnie pomagamy również po służbie, a to przekłada się na wzrost zaufania oraz ogólnej sympatii do formacji, jaką jest OSP — zauważa prezes OSP Markusy.

— Niektórzy z nas jako dzieci marzyli o karierze strażaka, innych wiążą rodzinne wielopokoleniowe tradycje — wszystkie te historie tworzą cały obraz naszej strażackiej rodziny — mówi natomiast Paweł Liedtke, naczelnik OSP Zwierzno.
Ochotników łączy wspólny cel — pomoc drugiemu człowiekowi.

Nie inaczej jest w Krzewsku, ale OSP nie tylko niesie pomoc w sytuacjach zagrożenia, a stanowi też bardzo ważną część lokalnej społeczności.

– Staramy się uczestniczyć w życiu społecznym – w miarę naszych możliwości edukujemy i bierzemy udział w wielu ciekawych inicjatywach. Kiedyś razem z elbląskim Światowidem organizowaliśmy wigilie dla dzieci z gminy, wspieramy też okoliczne sztabiki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, odwiedzamy przedszkola i szkoły, gdzie opowiadamy na temat bezpieczeństwa. Dużo tego... W skrócie? Głównym celem, jaki nam przyświeca, jest szeroko pojęte propagowanie bezpieczeństwa – mówi Jola Borkowska z OSP Krzewsk.

***

Głosowanie na najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną rozpoczynamy 5 marca. Plebiscyt zakończymy 22 kwietnia 2020 roku. Wtedy poznamy najpopularniejsze jednostki w miejscowościach naszego powiatu, a także dwie najpopularniejsze OSP na Warmii i Mazurach. W tym drugim przypadku OSP powalczą w dwóch kategoriach, w pierwszej znajdą się te, które znajdują się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, i te, które się w nim nie znajdują.
Wybierzemy także najpopularniejszą w regionie Kobiecą Drużynę Pożarniczą oraz najpopularniejszej Młodzieżową Drużynę Pożarniczą.

RANKING POWIATOWY

DRUŻYNY KOBIECE

DRUŻYNY MŁODZIEŻOWE

Regulamin: kliknij tutajKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB