Dzieliła ich różnica klasy [ZDJĘCIA]

2021-04-18 09:54:37(ost. akt: 2021-04-18 12:17:41)

Po 7-tygodniowej przerwie w końcu do gry wrócili piłkarze ręczni KPR Elbląg. Jednak swojego występu i to w dodatku na własnym boisku, nie mogą zaliczyć do udanych. Przegrali dość wysoko z GKS Autoinwest Żukowo 20:31, co na pewno nie wystawia im dobrego świadectwa.
• KPR Elbląg — GKS Autoinwest Żukowo 20:31 (8:15)

KPR: Jaworski 1, Shupyk 1 — Budzich, Muracki, Kowszuk 4, Stępień 5, Karczewski, Nowakowski 7, Załuski, Sprzak, Plak, Solecki 1, Chyła, Nowak 1, Heyda, Peret, kary: 14 min

Najwięcej dla GKS: Dorsz 11, Czaja, Benkowski po 4, Papina 3, kary: 10 min
Przed meczem, zdecydowanym faworytem byli goście, którzy znajdują się na wysokim trzecim miejscu w tabeli. Ponadto w swoim składzie mają najlepszego snajpera ligi Grzegorza Dorsza, który do meczu z KPR miał już na koncie 127 zdobytych bramek. Był też wyróżniającym się zawodnikiem w meczu z KPR, gdzie zdobył 11 bramek i walnie przyczynił się do zwycięstwa swojego zespołu.

Wynik spotkania po strzale Rafała Stępnia otworzyli gospodarze, ale po 5 min gry, już na prowadzeniu był zespół z Kaszub, który wygrywał 3:1. Tego prowadzenia, nie oddał już do końca.

Po kwadransie gry, podopieczni trenera Jakuba Bronisławskiego wygrywali 10:4 i tę 6-bramkową przewagę (13:7) utrzymywali do 25 min gry. Jeszcze do przerwy powiększyli swoją przewagę i prowadzili 15:8.

Gospodarze mieli też i swoje szanse na zmianę wyniku, ale trzykrotnie obijali słupki i raz poprzeczkę.

Po przerwie goście nadal prowadzili grę i z minuty na minutę powiększali swoją przewagę. W 41 min wygrywali już 22:10 i zanosiło się na klęskę gospodarzy. Od tej chwili, gra się wyrównała, ale nadal w natarciu byli przyjezdni. Na 2 min przed końcem prowadzili najwyżej w meczu 31:18.

Ostatnie dwa gole zdobył jednak KPR ze strzałów Wojciecha Kowszuka i tym samym, podopieczni trenera Grzegorza Czapli zmniejszyli różnicę porażki do 11 goli, przegrywając ostatecznie 20:31. Jak pokazuje sam wynik goście byli o klasę lepszym zespołem

• Pozostałe mecze: Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna — Warmia Energa Olsztyn 22:21 (13:11), Tytani Wejherowo — Nielba Wągrowiec 32:36 (17:22), USAR Kwidzyn — MKS Grudziądz 29:31 (13:16). SMS ZPRP Gdańsk — Gwardia Koszalin (przełożony). Pauzował SMS ZPRP Kwidzyn