Zagłębie gromi Start i zostaje mistrzem Polski

2021-05-09 10:51:27(ost. akt: 2021-05-09 10:54:02)
Zdjęcie ilustracyjne - archiwum

Zagłębie po 10 latach przerwy, znów zostaje mistrzem Polski. Zespół z Dolnego Śląska w minionej kolejce pokonując Start Elbląg 32:17 zapewnił sobie drugi tytuł mistrzowski w historii klubu.32:17
• Zagłębie Lubin — Start Elbląg 32:17 (18:7)
START: Kepesidou, Pająk — Choromańska 2, Waga 4, Bojcić 1, Gędłek 1, Szczepanik 2, Pękala 2, Cygan 1, Agović 1, Stapurewicz 3, Rancić, kary: 4 min
Najwięcej dla Zagłębia: Górna 6, Drabik 5, Kochaniak 4, kary: 8 min.

Elblążanki do Lubina udały się w 12-osobowym składzie, w tym dwie bramkarki. Zabrakło dwóch podstawowych zawodniczek Justyny Świerczek oraz Alony Shupyk, a na dodatek pojechały w dniu meczu, co znacznie odbiło się na ich grze.

Tylko początek pojedynku był wyrównany. Od stanu 2:2 inicjatywę przejęły Miedziowe i już w 10 min po golu Joanny Drabik prowadziły 7:3. Przewaga lubinianek rosła z minuty na minutę. Elblążanki grały bardzo pasywnie w obronie, nie było krycia i nic też dziwnego, że po 20 min przegrywały 3:13.

W końcu niemoc strzelecką przerwała Joanna Waga, która zdobyła dwa gole z rzędu i na tablicy wyników pokazał się rezultat 5:13.

Drużyna elbląska grając bez sportowej złości i bardzo wolno w ataku przegrywała do przerwy 7:18. Po przerwie lubinianki czuły się bardzo pewnie i na boisku nie miały litości dla elblążanek i wygrały ostatecznie 32:17.

Kolejny mecz Start zagra u siebie już w środę o godz. 18 z Perłą Lublin

• Pozostałe wyniki: Perła Lublin — KPR Kobierzyce 27:26 (13:9), Eurobud JKS Jarosław — Piotrcovia Piotrków Tryb 34:32 (21:16), Ruch Chorzów — Młyny Stoisław Koszalin (kończy się o godz. 17)