Osłabiony Start nie dał rady Piotrcovii

2021-05-16 12:29:39(ost. akt: 2021-05-16 12:33:16)
zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: fot. archiw. Ryszard Biel

Piłkarki ręczne Startu Elbląg w tym sezonie nie mają szczęścia do Piotrcovii Piotrków Tryb. Podopieczne trenera Andrzeja Niewrzawy w sobotę przegrały na wyjeździe 29:31 i była to ich czwarta porażka z tym zespołem w sezonie 2020/2021.
• Piotrcovia Piotrków Tryb — Start Elbląg 31:29 (16:14)
START: Pająk, Kepesidou — Agović 7, Szczepanik 6, Pękala 4, Rancić 4, Gędłek 3, Cygan 2, Stapurewicz 2, Bojcić, Choromańska 1, kary: 14 min
Najwięcej dla Piotrcovii: Oreszczuk 6, Szynkaruk, Roszak, Klonowska po 4, kary 10 min.

Faworytkami sobotniego spotkania były piotrkowianki, które w tabeli aż o szesnaście punktów wyprzedzały elblążanki, a w dotychczasowych trzech rozegranych meczach między sobą, górą zawsze była drużyna Piotrcovii. Przeciwko swoim rywalkom zespół gości zagrał tylko w 11-osobowym składzie, bez swojej podstawowej zawodniczki kapitana Joanny Wagi (sprawy rodzinne), a na kwadrans przed końcem spotkania Joanna Gędłek ujrzała czerwony kartonik, po wykonanym rzucie karnym, gdzie piłka trafiła w twarz bramkarkę Darię Opelt.

Pomimo różnych perypetii podopieczne trenera Niewrzawy, ze swoimi przeciwniczkami toczyły wyrównany bój. Od pierwszych minut spotkanie toczyło się bramka za bramkę. W 13 min po golu Vanesy Agović Start wyszedł na trzecie prowadzenie w tym pojedynku, tym razem 7:6. Za chwilę, to podopieczne Krzysztofa Przybylskiego były na prowadzeniu, a tablica wyników pokazała rezultat 8:7. Trener Niewrzawa, dokonywał różnych zmian w ustawieniu, ale miejscowe zawodniczki kontrolowały grę i w 18 min prowadziły 10:8 i tę 2-bramkową przewagę (16:14), dowiozły do przerwy.

Po przerwie oba zespoły popełniały mnóstwo błędów. W końcu elblążanki w 37 min po golach Nikoli Szczepanik i Agović doprowadziły do dziesiątego remisu, tym razem 18:18. Na kwadrans przed końcem Piotrcovia odskoczyła Start-owi i wygrywała 26:22. Elblążanki, grając ambitnie, nie dawały za wygraną. Goniły wynik i na 7 min przed końcem było 27:27. W decydującym momencie, przyjezdne nie wykorzystały czwartego rzutu karnego z sześciu wykonywanych. To w dużej mierze zadecydowało o końcowym rezultacie i porażce Startu. Ostatecznie wygrała Piotrcovia 31:29. Kolejny mecz Start zagra u siebie 22.05 o godz. 18 z KPR Kobierzyce.

• Pozostałe wyniki: Perła Lublin — Młyny Stoisław Koszalin 36:24 (18:13),Eurobud JKS Jarosław — KPR KObierzyce (kończy się o godz. 16), Zagłębie Lubin — Ruch Chorzów (g. 20)