GARMIN IRON TRIATHLON ZNÓW ZAGOŚCIŁ W ELBLĄGU [ZDJĘCIA]

2021-07-20 16:00:47(ost. akt: 2021-07-20 12:21:43)

Blisko 600 zawodników z całej Polski wystartowało w Elblągu do piątej edycji Garmin Iron Triathlon. Jedynym ze zwycięzców i to na najdłuższym dystansie 1/2 IM został elblążanin Piotr Różalski.

Zawody w Elblągu rozpoczęły się w niedzielę rano i trwały przez kilka godzin do godziny szesnastej. Jako pierwsi wystartowali zawodnicy, którzy mieli do pokonania 1/2 IM (1,9 km pływanie, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu). Już od początku zmagań, mimo upalnego dnia, tak w pływaniu na rzece Elbląg jak i na trasach biegowych, czy jazdy na szosie rowerem trwała zacięta walka, a zawodnikom nie brakowało ambicji i woli walki. W tej najtrudniejszej konkurencji wśród kobiet zwyciężyła Magdalena Araszkiewicz (TriWise) a wśród mężczyzn Piotr Różalski (ETT Triathlon Team Elbląg). Na dystansie 1/4 IM (0.95 — 45 - 10,55 ), triumfowali Alicja Ryszka - Bazan (Labosport Team) i Tomasz Brambor (Yama Racing Team) a na dystansie 1/8 IM (0,475 - 22,5 - 5,25), zwyciężyli Agnieszka Kropiwnicka (Szymanowski Triathlon) i Igor Zgorzelski (Klub Traithlon Wrocław).