Wysokie zwycięstwo Concordii

2021-07-25 09:58:34(ost. akt: 2021-07-25 10:01:16)
zdjecie ilustracyjne

Autor zdjęcia: fot. archiw. Ryszard Biel

Przygotowująca się do gry w ForBET IV lidze Concordia Elbląg w trzecim meczu kontrolnym pokonała na wyjeździe, grającą w klasie okręgowej (woj. pomorskie) Powiśle Dzierzgoń.
• Powiśle Dzierzgoń — Concordia Elbląg 0:5 (0:2)
0:1, 0:2 — Szmydt (23,32 karne), 0:3 — Essomba (58), 0:4 — Drewek (81), 0:5 — Essomba (84)

CONCORDIA: Leszczyński — Rękawek, Szawara, P. Pelc, Lewandowski, Błaszczyk, Skierkowski, Rudziński, Tomczuk, Szmydt, M. Pelc, grali jeszcze: Spychalski, Drewek, Piech, Łojeczko, Essomba, Kondo, Kruczkowski.

W Dzierzgoniu z powodu drobnych urazów w zespole elbląskim nie zagrali: Radosław Bukacki, Łukasz Kopka i Aleks Łęcki. Natomiast w meczowej kadrze znaleźli się były zawodnik elbląskiego klubu 29-letni kameruński napastnik Jeon Claude Essomba oraz japoński napastnik Daisuke Kondo. Sobotni pojedynek ze spadkowiczem z IV ligi i zdobywcą Wojewódzkiego Pucharu Polski w województwie pomorskim przebiegał cały czas pod dyktando gości. Do przerwy zespół trenera Krzysztofa Machińskiego wygrywał 2:0 po dwóch golach Mateusza Szmydta z rzutów karnych. Najpierw jeden z zawodników miejscowych zagrał ręką w polu karnym, a kilka minut później w polu karnym sfaulowany został Michał Błaszczyk. Po przerwie nadal przeważali elblążanie, czego efektem były kolejne trzy gole. Kolejny mecz Concordia zagra w sobotę w I rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski z Olimpią II Elbląg.