Srebrna czwórka podwójna

2021-07-28 09:09:34(ost. akt: 2021-07-28 09:21:51)
Katarzyna Zillmann

Autor zdjęcia: Wikipedia

Wicemistrzyniami olimpijskimi w wioślarskiej czwórce podwójnej zostały Katarzyna Zillmann, Maria Sajdak, Marta Wieliczko i Agnieszka Kobus. Jest to pierwszy medal dla Polski podczas igrzysk w Tokio.
Polki lekko przysnęły na starcie, w efekcie po 500 metrach były dopiero czwarte, tracąc 0,25 sekundy do Holenderek, które płynęły na trzecim miejscu.
Niestety, na półmetku strata wynosiła już ponad sekundę, a na czele niezagrożone płynęły Chinki, które wyprzedzały Niemki.

Jednak druga część dystansu przebiegła już według innego scenariusza - po 1500 m Polki w końcu przedarły się na trzecią pozycję, ale nie zamierzały na tym poprzestać, tym bardziej że w końcówce Niemkom "odcięło prąd". Polki wyczuły szansę, rzucając się do desperackiego ataku, no i po chwili mogły się cieszyć ze zdobycia srebrnego medalu olimpijskiego!
Złoto zdobyły Chinki, które przy okazji pobiły rekord świata, a trzecie miejsce zajęły Australijki.

* Wyniki: 1. Chiny: 6.05,13; 2. Polska +6,23; 3. Australia +6,95; 4. Włochy +8,20; 5. Niemcy +8,28; 6. Holandia +10,62