Końcówka meczu zdecydowała o porażce [ZDJĘCIA]

2021-09-30 12:54:58(ost. akt: 2021-09-30 12:57:53)

Po dość wyrównanym pojedynku, Start Elbląg przegrał u siebie z Eurobudem JKS Jarosław. Drużyna gości dopiero w ostatnich minutach gry, zbudowała sobie bezpieczną przewagę, by wygrać 24:18

• Start Elbląg —Eurobud JKS Jarosław 18:24 (12:13)
START: Hypka, Pająk, Żarnoch — Choromańska 1, Dworniczuk, Peplińska 1, Owczarek, Szczepanik 1, Wołoszyk 5, Kostuch 1, Cygan 4, Kozak, Głębocka 1, Kopańska 2, Tarczyluk 2, kary: 10 min.
Najwięcej dla Eurobudu: Balsam 7, Smolinh 6, Dorosz i Volovnyk po 3, kary :10 min

Mecz od pierwszych minut był wyrównany. W 5 min po golach Joanny Wołoszyk i Bożeny Choromańskiej elblążanki prowadziły 3:2, a po trzech golach z rzędu Katarzyny Cygan w 12 min na tablicy wyników pokazał się rezultat 7:5. Od 12 do 19 minuty Start miał problemy w ataku pozycyjnym, popełniał proste błędy, wykorzystały to jarosławianki i po golu Magdy Balsam wyszły na prowadzenie 8:7. Od tej chwili aż do końca pierwszej odsłony meczu, trwała wymiana ciosów gol za gol i do przerwy drużyna gości prowadziła 13:12. Po przerwie lepiej prezentował się zespół gości, który w 38 min prowadził 17:13. Elblążanki nie odpuszczały i na kwadrans przed końcem po golu Cygan, zdobyły kontaktowego gola na 17:18. Ta wyrównana walka trwała do 51 min (18:19). W kolejnych minutach podopieczne trenera Marcina Pilcha, popełniały błędy w ataku, były mało skuteczne, a rywalki grając jak w transie, kończyły wszystkie akcje bramkami i ostatecznie wygrały, jak najbardziej zasłużenie 24:18.

Teraz nastąpi przerwa w rozgrywkach do 15 października, bowiem reprezentacja Polski rozpoczyna eliminacje do mistrzostw Europy 2022. Pierwszymi przeciwniczkami Biało-Czerwonych 6 października w Opolu będą Litwinki. Cztery dni później (10.10) Polska zagra na wyjeździe ze Szwajcarią. W naszej grupie grają też Rosjanki. Do finałów czempionatu kontynentu awansują po dwa zespoły. Kolejny mecz Start rozegra u siebie 15.10 (piątek) z Suzuki Korona Kielce.

• Pozostałe wyniki 5.kolejki spotkań:Perła Lublin — Zagłębie Lubin 31:22, Suzuki Korona Kielce — Piotrcovia Piotrków Tryb 28:39, Młyny Stoisław Koszalin — KPR Kobierzyce 22:21