Cenne punkty zostały w Elblągu [ZDJĘCIA]

2021-10-17 11:30:21(ost. akt: 2021-10-17 11:37:27)

Nie było niespodzianki w meczu Start Elbląg - Suzuki Korona Handball Kielce. Start miał wygrać i wygrał z beniaminkiem 37:31.

• Start Elbląg — Suzuki Korona Handball Kielce 37:31 (18:17)
START: Pająk, Hypka, Żarnoch — Choromańska 3, Dworniczuk, Peplińska, Owczarek, Szczepanik 5, Wołoszyk 7, Kostuch 3, Cygan 6, Głębocka, Kopańska 8, Stapurewicz 5, Tarczyluk, kary: 6 min
Najwięcej dla Korony: Więckowska 11, Gruszczyńska 5, Kowalczyk 4, kary: 4 min.

Po prawie 3-tygodniowej przerwie, zespoły kobiecej Superligi, spowodowanej występami reprezentacji Polski w eliminacjach do przyszłorocznych ME powróciły na boiska. Przed meczem elblążanki zapowiadały walkę o trzy punkty i słowa dotrzymały. Wygrały z drużyną trenera Pawła Tetelewskiego, która jeszcze w tym sezonie nie zasmakowała zwycięstwa w rozgrywkach Superligi.

Początek spotkania to wyrównany bój. Po pierwszym kwadransie na tablicy wyników był rezultat 10:10, a na pięć minut przed przerwą 14:14. W tym czasie gra w defensywie obu drużyn wyglądała jak "ser szwajcarski". W 26 min po dwóch golach z rzędu Pauliny Kopańskiej i bramce Katarzyny Cygan, Start wyszedł na dziesiąte prowadzenie w tym spotkaniu, ale i zarazem na pierwsze różnicą trzech goli 17:14 i tę 3-bramkową przewagę utrzymywał do 29 min gry. Kiedy na ławkę kar "wyleciała" Joanna Wołoszyk, Korona po dwóch golach Magdy Więckowskiej i Katarzyny Grabarczyk zniwelowała porażkę do jednej bramki, przegrywając do przerwy 17:18.

Zaraz po przerwie gola dla Startu zdobyła Wiktoria Kostuch i było 19:17. Przyjezdne dotrzymywały kroku tylko do 39 min. Wówczas przegrywały 21:23. Niesiony dopingiem Start nie oddał już zwycięstwa. W 52 min wygrywał 33:26 i w tym momencie było już wszystko "pozamiatane". Trzy punkty zostały w Elblągu i tym samym elblążanki awansowały na 5 miejsce w tabeli. W najbliższą niedzielę o godz. 17 Start podejmować będzie Perłę Lublin.

• Pozostałe wyniki 6. kolejki spotkań: Eurobud JKS Jarosław — KPR Gminy Kobierzyce 26:25, Zagłębie Lubin — Młyny Stoisław Koszalin 37:22, Piotrcovia Piotrków Tryb — Perła Lublin (przełożony na 27.10)