Śląsk niegościnny dla Olimpii

2021-11-14 12:19:43(ost. akt: 2021-11-14 12:23:42)
Zdjęcie ilustracyjne - archiwum

Na zakończenie I rundy rozgrywek Olimpia Elbląg przegrała na wyjeździe ze Śląskiem II Wrocław 0:3. Jest to, tak druga wysoka porażka elblążan w tym sezonie.
• Śląsk II Wrocław — Olimpia Elbląg 3:0 (1:0)
1:0, 2:0 — Bergier (17,58 karny), 3:0 — Krocz (64)

OLIMPIA: Dudek — Piekarski, Czarny, Wenger, Guilherme (59 Bawolik), Kałahur, Danowski (59 Stanisławski), Krasa (85 Sarnowski), Krawczun Kurbiel (85 Milanowski), Senkevich (71 Winsztal)

W ostatnich dwóch spotkaniach Olimpia wywalczyła zaledwie jeden punkt. Mimo to, podopieczni trenera Tomasza Grzegorczyka jechali do Wrocławia w dobrych nastrojach.

Ich celem było nie dać się pokonać przez gospodarzy. Jednak co innego w teorii, a co innego w praktyce.

Lepiej w to spotkanie weszli wrocławianie. Częściej operowali piłką, długo budowali swoje akcje i dopięli swego. Wynik meczu otworzył Sebastian Bergier, który sfinalizował podanie Szymona Krocza, posyłając piłkę z ostrego kąta do siatki.

Olimpia nie rezygnowała z poprawienia wyniku. Na bramkę Józefa Burta strzelali Bartosz Danowski, którego strzał zablokował Mariusz Pawelec, Joao Guilherme i Piotr Kurbiel niecelnie.

W 35 min powinien być remis, ale znakomitej sytuacji nie wykorzystał Hubert Krawczun. Jeszcze przed przerwą słupek uratował Śląsk od utraty gola. Po przerwie w 55 min, na strzał z dystansu zdecydował się Krawczun, piłkę z trudem odbił Burta, a po dobitce Senkevicha, Piotr Celeban wybił z linii bramkowej.

Wydawało się, że elblążanie, złapali swój rytm i zdobycie gola, będzie tylko kwestią czasu.

Niestety, w 58 min Kamil Wenger w polu karnym sfaulował Krocza a jedenastkę na gola zamienił Bergier i w ten oto sposób, gospodarze podwyższyli rezultat na 2:0. Kilka minut później, "olimpijczycy" zostali "znokautowani".

Po strzale Krocza, Dudek musiał wyjmować piłkę z siatki. W końcówce meczu Śląsk mia jeszcze dwie wyborne sytuacje, ale od wyższej porażki elblążan uratował ich bramkarz Dudek. Kolejny mecz Olimpia zagra u siebie w sobotę o godz. 13. z KKS 1925 Kalisz.

• Wyniki 17.kolejki spotkań: Chojniczanka Chojnice — KKS Kalisz 2:1 (2:0, Lech II Poznań — Stal Rzeszów 0:0, Garbarnia Kraków — Sokół Ostróda 0:0, Pogoń Grodzisk Maz — Wigry Suwałki 3:1 (1:0), Pogoń Siedlce — Znicz Pruszków 1:2 (1:0), GKS Bełchatów — Radunia Stężyca 0:2 (0:0), Motor Lublin — Wisła Puławy 4:1 (1:1), Śląsk II Wrocław — Olimpia Elbląg 3:0 (1:0), Hutnik Kraków — Ruch Chorzów (kończy się o godz. 15).