Concordia mistrzem jesieni [ZDJĘCIA]

2021-11-15 08:00:00(ost. akt: 2021-11-15 08:01:56)

Na zakończenie rundy jesiennej Concordia Elbląg nie bez trudu pokonała beniaminka Polonię Iłowo 1:0. Dzięki tej wygranej pozostała na fotelu lidera.
• Concordia Elbląg —Polonia Iłowo 1:0
1:0 — Bukacki (80)

CONCORDIA: Leszczyński — Bukacki, Szmydt, Kopka, M. Pelc (62 Łojeczko), Skierkowski, Szawara, Drewek, Błaszczyk (55 Łęcki), Tomczuk, Lewandowski

POLONIA: Stryjek — Akangmba,Mazurkiewicz (84 Kostkowski), Jaworski, Gorczyński (81 Bogucki), Borkowski, Lemanek, Ciesielski, K. Kruszyński (65 Rynkowski), A. Kruszyński, Grzela.

Trzeci swój mecz w Starym Polu (woj.pomorskie) rozegrali piłkarze Concordii i jak się okazuje, boisko to jest dla nich szczęśliwe, gdyż na nim wywalczyli komplet punktów.

Od początku spotkanie toczyło się pod dyktando elblążanek. Już w pierwszej odsłonie spotkania zepchnęli oni gości do głębokiej defensywy, która niemal całym zespołem broniła dostępu do bramki.

W tym czasie elblążanie mieli dwie sytuacje do zdobycia gola. Najpierw strzał z pola karnego z półobrotu Mariusza Pelca minął światło bramki, a tuż przed przerwą, doskonałą interwencją popisał się bramkarz Hubert Stryjek, ratując swój zespół od utraty gola po główce z 7 metrów Adama Skierkowskiego.

Po przerwie nadal atakowali piłkarze Concordii, ale ze skutecznością było na bakier. Podopieczni trenera Krzysztofa Machińskiego mieli trzy sytuację na zmianę wyniku, ale żadnej nie wykorzystali.

W końcówce meczu, kiedy niespodzianka wisiała na włosku, zaatakowali całym zespołem i po strzale Radosława Bukackiego, piłka zatrzepotała w siatce i w ten sposób komplet punktów wywalczyli elblążanie.