Zamiast trzech, tylko jeden punkt [ZDJĘCIA]

2021-11-18 11:34:27(ost. akt: 2021-11-18 11:38:41)

W ostatnim w tym roku meczu ligowym u siebie, Start Elbląg w normalnym czasie gry zremisował z Piotrcovią Piotrków Tryb 29:29, ale w serii rzutów karnych przegrał 2:4.
• Start Elbląg — Piotrcovia Piotrków Tryb 29:29 (karne 2:4, 17:16)

START:: Pająk 1, Hypka, Żarnoch — Choromańska, Dworniczuk 2, Owczarek, Szczepanik 1, Wołoszyk 5, Kostuch 7, Cygan 10, Głębocka, Stapurewicz 3, Tarczyluk, kary: 4 min
Najwięcej dla Piotrcovii: Jureńczyk 6, Klonowska, Oreszczuk, Trbović po 5, kary: 10 min

Zespół elbląski przystąpił do meczu bez kontuzjowanych: Pauliny Peplińskiej, Patrycji Kozak oraz Pauliny Kopańskiej. W szczególności brak tej ostatniej widoczny był na boisku.

Gospodynie rozpoczęły słabo, bo już w 7 min przegrywały 1:5, a jedyną w tym czasie bramkę dla miejscowych zdobyła Katarzyna Cygan.

Po kwadransie gry, nadal na prowadzeniu były piotrkowianki, które wygrywały 11:7.

Podopieczne trenera Krzysztofa Przybylskiego zaczęły jednak popełniać błędy. Start, który cały czas gonił wynik, w 28 min doprowadził do remisu 15:15, a po kolejnym golu Cygan wyszedł na pierwsze prowadzenie w tym spotkaniu 16:15 i tę 1-bramkową przewagę (17:16) dowiózł do przerwy.

Druga część spotkania rozpoczęła się po myśli Startu, który w 40 min prowadził już różnicą czterech bramek 21:17. Od tego momentu gra się wyrównała, a mimo to na 10 min przed końcem gospodynie prowadziły 25:22.

Wystarczyła chwila dekoncentracji, by przyjezdne po golach: Tatjany Trbović, Patrycji Królikowskiej doprowadziły do remisu 27:27.

W ostatniej minucie gry przy stanie 29:29, czerwoną kartkę, a za chwilę niebieską ujrzała Małgorzata Trwaczyńska i na 14 sekund przed końcem dodatkowo Start otrzymał rzut karny. Niestety, nie wykorzystała go Wiktoria Kostuch, z którego to obronną reką wyszła Daria Opelt. O wyłonieniu zwycięzcy musiały zadecydować rzuty karne.

W nich lepsza okazała się Piotrcovia, która wygrała tę rywalizację 4:2 i tym samym, stała się bogatsza o dwa punkty.

Teraz nastąpi przerwa w rozgrywkach, która potrwa do 8.01.2022 roku ze względu na udział reprezentacji Polski na MŚ, które odbędą się w dniach 1-19 grudnia w Hiszpanii.

• Pozostałe wyniki 11.kolejki: Korona Kielce — Zagłębie Lubin 17:32 (9:18), Perła Lublin — KPR Kobierzyce 27:23 (15:9), Eurobud JKS Jarosław — Młyny Stoisław Koszalin (19.11)