środa, 26 listopada 2014. Imieniny Leona, Leonarda, Lesławy

Kolejne pieniądze z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki dla elblążan!

2011-11-29 13:38:01

Autor: Karol Wrombel

Zarząd Województwa rozstrzygnął kolejne konkursy na dofinansowanie projektów z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Wśród wniosków, które otrzymają unijne dofinansowanie są również dwa elbląskie projekty.

Jeden z konkursów dotyczył podniesienia atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego. Wpłynęło na niego 14 wniosków, z których trzy otrzymają unijne dofinansowanie. Wśród nich projekt Fundacji Elbląg – Funduszu Lokalnego Regionu Elbląskiego pn. „Skutecznie do pracy”.

— Celem projektu jest podniesienie atrakcyjności zawodowej poprzez zdobycie nowych umiejętności, doświadczenia pracowniczego i zawodowego, zgodnych z oczekiwaniami i potrzebami lokalnego rynku pracy przez 160 uczniów i uczennice Szkoły Policealnej im. J. Romanowskiej w Elblągu — podkreśla Witold Wróblewski, członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego. Projekt będzie realizowany od 01.09.2012 do 31.08.2014r. Kwota dofinansowania wynosi 369 091,70 zł.

W drugim konkursie, którego celem było podniesienie poziomu innowacyjności w obszarze edukacji, na dziesięć złożonych wniosków jako jedyny dofinansowanie w kwocie prawie miliona złotych otrzymał projekt Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu pn. „Edukacja na miarę. Rozwijanie kompetencji ogólnych i zawodowych”, którego celem jest poprawa skuteczności nauczania na terenie woj. warmińsko-mazurskiego do końca 2015 roku poprzez wypracowanie, przetestowanie i upowszechnienie innowacyjnego modelu doradztwa edukacyjno-zawodowego.


Joanna Urbaniak, asystent Witolda Wróblewskiego, członka zarządu województwa warmińsko-mazurskiego
Dostęp do Reportera, ciekawych wywiadów, obszernych reportaży oraz 40 innych czołowych portali w Polsce. Dołącz do czytelników ceniących dobrą informacje. Zarejestruj się w PIANO już teraz KLIKNIJ TUTAJ

Komentarze 1 pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

  1. ;-( #508357 | 62.87.*.* 11-01-2012 08:47

    Szkolenia są tylko po to żeby utrzymać pracę szkolącym.Szkoleni w minimalnym stopniu albo wcale nie znajdują pracy po uczestnictwie w takim kursie. Doradztwo kwitnie.Polski model zarabiać nic nie wytwarzając przechodzi renesans.Wytwarzać i rozwijać się w dzisiejszym świecie potrafią tylko Chińczycy.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz