Start za burtą Pucharu Polski

2022-02-17 12:23:40(ost. akt: 2022-02-17 12:25:34)
zdjęcie ilustracyjne – archiwum

Po bardzo przeciętnym meczu Start Elbląg przegrał na wyjeździe w 1/8 finału Pucharu Polski z Młynami Stoisław Koszalin 22:32 i tym samym zakończył rywalizację w tych rozgrywkach. W tę sobotę piłkarki czeka kolejne trudne zadanie.
• Młyny Stoisław Koszalin — Start Elbląg 32:22 (16:12)
START: Pająk, Hypka, Żarnoch — Cygan 4, Wołoszczyk 3, Kostuch 3, Kopańska 3, Dworniczuk 2, Szczepanik 2, Stapurewicz 2, Tarczyluk 2, Choromańska 1, Peplińska, Owczarek, Głębocka, kary: 4min.

Najwięcej dla gospodarzy: Urbaniak i Rycharska po 7, Mazurek 6, kary: 6 min.
Przed tym spotkaniem elblążanki zapowiadały niespodziankę, ale co innego teoria a co innego w praktyce. Zwycięstwem chciały awansować do dalszej fazy rozgrywek i tym samym przerwać złą passę, która trwa już od czterech miesięcy, w ciągu których Start nie jest w stanie wygrać żadnego ze spotkań.
Oba zespoły jak do tej pory toczyły z sobą zawsze zacięte i wyrównane pojedynki i wydawać by się mogło, że nie inaczej będzie tym razem, na co wskazywał początek spotkania.

Wynik meczu otworzyła Joanna Wołoszyk. Po 20 min gry po bramkach Nikoli Szczepanik i Pauliny Kopańskiej podopieczne trenera Marcina Pilcha prowadziły 9:8. W kolejnych minutach drużynę gości dopadła niemoc strzelecka. Z kolei koszalinianki grając prostymi środkami, zdobyły pięć goli z rzędu i w 26 min prowadziły już 13:8. Przy stanie 16:10 na listę strzelczyń wpisały się Wiktoria Tarczyluk oraz Szczepanik i tym samym elblążanki zmniejszyły porażkę do przerwy, przegrywając 12:16.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Cały czas przeważały koszalinianki i to one, prowadząc grę, bez przerwy dziurawiły siatkę bramki elbląskiej. W 46 min na tablicy wyników pojawił się rezultat 26:14 i w tym momencie było już wszystko "pozamiatane". Tę 12-bramkową przewagę gospodynie utrzymywały przez kolejne minuty. W 50 min wygrywały 28:16, w 55 min 30:18.

Na dwie min przed końcem, po golach Katarzyny Cygan i Kopańskiej, Start przegrał ostatecznie 22:32 i tym samym pozostały już tylko marzenia o awansie do dalszej rundy Pucharu Polski.

Już w tę sobotę elbląski klub czeka kolejne trudne zadanie. W meczu ligowym w Superlidze Start na wyjeździe zmierzy się z Piotrcovią Piotrków Tryb.

Zdecydowanym faworytem jest drużyna z województwa łódzkiego. Każdy zdobyty tam punkt przez zespół gości będzie sporą niespodzianką. Czy tak się też stanie, z niecierpliwością korzystnego wyniku oczekują fani elbląskiego klubu.

W 18. kolejce grać będą, piątek: KPR Kobierzyce — Perła Lublin (g. 18.15), sobota: Piotrcovia Piotrków Tryb. — Start Elbląg (17), niedziela: Eurobud JKS Jarosław — Młyny Stoisław Koszalin (17), Zagłębie Lubin — Korona Kielce (przełożony).