Piłka ręczna kobiet. Trzecia przegrana Startu z Eurobudem

2022-02-27 14:20:47(ost. akt: 2022-02-27 14:30:11)

Po raz trzeci w tym sezonie Start Elbląg przegrał pojedynek z Eurobudem JKS Jarosław, który walczy o miejsce na podium. Po tej porażce elblążanki nadal są na przedostatnim miejscu w tabeli.
• Start Elbląg — Eurobud JKS Jarosław 24:30 (12:18)

START: Hypka, Żarnoch — Choromańska 2, Dworniczuk 3, Peplińskas, Owczarek, Szczepanik 1, Wołoszyk 3, Kostuch, Cygan 7, Głębocka 1, Kopańska 1, Stapurewicz 6, Tarczyluk, kary: 12 min

Najwięcej dla Eurobudu: Balsam 7, Nestsiaruk 6, Matuszczyk, Zimny po 5, kary: 8 min

Drużyna z województwa podkarpackiego przyjechała do Elbląga po "swoje" i wyjechała bogatsza o trzy punkty. Przed meczem podopieczne norweskiego trenera Reidara Moistada były faworytkami i swoich sympatyków nie zawiodły, choć w początkowej fazie gry, to lepiej spisywały się elblążanki.

Wynik spotkania otworzyła była zawodniczka elbląskiego zespołu Magda Balsam. Za chwilę do siatki trafiły Katarzyna Cygan i Joanna Wołoszyk i to Start prowadził 2:1. Tę 1-bramkową przewagę (6:5) utrzymywał do 12 min gry.

Od tego momentu zacięła się dobra passa Startu. Podopieczne trenera Marcina Pilcha zaczęły popełniać błędy w ataku, defensywa nie stanowiła monolitu i po kwadransie gry Eurobud wygrywał już 10:7.

Jak się później okazało, tego prowadzenia przyjezdne nie oddały już do końca.

W kolejnych minutach nadal prym na boisku wiódł zespół gości. Pomiędzy 19 a 24 min przyjezdne zdobyły cztery gole, straciły tylko dwa i na tablicy wyników pokazał się rezultat 15:9. Tę 6-bramkową przewagę, tym razem 18:12 jarosławianki dowiozły do przerwy.

Po przerwie, nadal spotkanie przebiegało pod kontrolą gości. W 40 min drużyna przyjezdna wygrywała 22:16 a w 50 min 27:20 i właściwie było już po meczu.

Jednak elblążanki walczyły ambitnie do końca. Po trzech golach z rzędu, Cygan 2 i Igi Dworniczuk z karnego, przewaga Eurobudu zmalała do trzech goli 27:24.

Kibice łudzili się nadzieją na doprowadzenie do remisu, ale nic z tych rzeczy. Ostatnie min przebiegały pod dyktando rywalek Startu, które po golach Balsam, Aleksandry Zimny oraz Joanny Gadziny, wygrały ostatecznie 30:24 i tym samym zespół gości wyjechał z Elbląga bogatszy o kolejne trzy punkty.

Kolejny mecz Start zagra u siebie 12.03 o godz. 17 z Koroną Kielce.

• Pozostałe wyniki: Korona Handball Kielce — Piotrcovia Piotrków Tryb. 31:33 (14:18), Perła Lublin — Zagłębie Lubin 20:20 (k 4:3, 11:10), Młyny Stoisław Koszalin — KPR Kobierzyce 24:26 (15:13)