Wysokie zwycięstwa Concordii i Olimpii II Elbląg [ZDJĘCIA]

2022-04-17 12:24:47(ost. akt: 2022-04-20 12:26:07)

Prawdziwy festiwal strzelecki urządziły sobie dwa zespoły elbląskie. Lider tabeli Concordia z bagażem sześciu bramek odprawiła Błękitnych Pasym. Z kolei rezerwy Olimpii wygrały z Mazurem Ełk 7:0.
• Concordia Elbląg — Błękitni Pasym 6:0 (0:0)
1:0, 2:0 — Szmydt (53,56), 3:0 — Drewek (73), 4:0, 5:0 — Nestorowicz (84,89), 6:0 — M. Pelc (90)

Goście tylko do przerwy dotrzymywali kroku, dopóki, dopóty starczało im sił. Po przerwie, kiedy wynik meczu strzałem z dystansu z 25 metrów otworzył Mateusz Szmydt, goście się otworzyli i wówczas grająca szybko i pomysłowo Concordia poszła za ciosem i jeszcze zdobyła pięć goli.

• Olimpia II Elbląg — Mazur Ełk 7:0 (5:0)
1:0 — Milanowski (7), 2:0, 3:0, 4:0 — Branecki (11,33,38), 5:0 — Szantyr (40), 6:0, 7:0 — Branecki (79,86)

Bohaterem na tle słabego Mazura był Jakub Branecki zdobywca piciu goli. Wygrana gospodarzy mogła być okazalsza, ale niektórym zawodnikom zabrakło skuteczności.

• Zatoka Braniewo — Jeziorak Iława 0:4 (0:1)
czerwona kartka P. Matelski (Zatoka 54 min)
0:1 — Kwiatkowski (2), 0:2 — Wacławski (63), 0:3 — Bartkowski (70), 0:4 — Kwiatkowski (85)

To był ostatni mecz w tym sezonie w Braniewie. Ze względu na remont boiska, Zatoka kolejne swoje mecze w roli gospodarza rozgrywać będzie we Fromborku. Zwycięstwo gości jak najbardziej zasłużone. Przy stanie 0:1 w 53 min Jakub Szymanowski nie wykorzystał rzutu karnego dla gospodarzy.